30’lu ve 40’lı Yaşlarda Makyaj

makyaj-44Yaşın ilerlemeye başlamasıyla çizgilerde ister istemez ortaya çıkar.  30’lu yaşlarda kazayakları hafif hafif kendini göstermeye başlar Kapatıcı bronzer pudra ve renkli nemlendiriciler kullanmak gerekir. 40’lı yaşlara gelindiğinde Ccilt kurumaya başlar ve bu nedenle kusurlar daha bir ortaya çıkar. Bu sebeple mutlaka yaşlanma karşıtı nemlendirici ve makyaj bazı kullanmak gerekir.

Kusurları gizlemek için, kapatıcıya ihtiyaç vardır. Artık nede olsa pürüzsüz bir cildiniz yok. Kaliteli bir kapatıcı bu pürüzleri ortadan kaldırmaya yardımcı olacaktır.  30’lu yaşlarda iseniz kapatıcıyı tüm yüzünüz için değil, belli bölgeler için kullanmalısınız. Çok fazla kapatıcı tam aksine sizi olduğunuzdan fazla yaşlı gösterebilir.  Ne kadar akışkan olursa kullandığınız kapatıcı o derece ityi sonuç verir. 30’lu yaşlarda hatları belirginleştir ihtiyacı vardır. Bunu da bronzer jel ile sağlayabilirsiniz. Yanaklara, şakaklara ve burun kemiğine uygulayacağınız çok koyu olmayan bir bronzer jel ile cildinizi daha canlı ve renkli görünüme kavuşturabilirsiniz.  Hafif bir kapatıcılık sağlamak için renkli nemlendiriciler kullanın. Eğer cildiniz çok hasar görmemiş, derin çizgileriniz yoksa ağır fondötenler yerine renkli nemlendiriciler uygun olur.

40’lı yaşlardaysanız; mutlaka makyaj bazı ile makyaja başlamalısınız.  Cildinizi pürüzsüzleştirmeye yardımcı olurken, ağır ve göz çevresindeki  ince çizgilerin görünümünü de hafifletir.

Fondöten kullanırken kremsi ve sıvı olanları tercih edin. Nemlendirici özellikli olmalı ve cilt dokunuzu canlandırmalı. İçeriğinde SPF olmasına özen gösterin.   40’Lı yaşlarda koyu renkli bronzer pudralardan uzak durun. Çünkü bu cildinizin aşırı koyu görünmesine neden olur. Doğal renklerde allıkları tercih edin. Allıklarda doğalı tercih edin ama dudaklarınızda doğal renkli rujlardan uzak durun Bu dudaklarınızın daha yaşlı görünmesine sebebiyet verecektir.

Çizgileri gizlemek için nemlendirici özellikli kapatıcılar kullanmalısınız.

Gözlerinizi ön plana çıkarın. Hafif parıltılı göz farları kullanın. Yoğun göz kalemlerinden uzak durun.  Mat pudra ve fondötenlerden uzak durun. Göz kalemi gerekmedikçe kullanmayın ya da aşırı kalın çekmeyin gözlerinize.

Yaşınız kaç olursa olsun, doğru ürünü kullanarak, güzelliğinizi korumak mümkün.Instagram

Leave A Response

*