Akbank Kısa Film Festivali 7. kez düzenleniyor


AKBANK’ın kültür ve sanat alanındaki başarılı çalışmaları devam ediyor…

Türkiye’de kısa film alanında etkin bir platform oluşturan Akbank Kısa Film Festivali 7. kez düzenleniyor. Yeni fikirleri desteklemeyi ve kısa film kültürüne katkı sağlamayı amaçlayan festival, 7 -17 Mart 2011 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Akbank 7. Kısa Film Festivali programında, “Festival Kısaları”, “Uluslararası Bölüm”, “Kısadan Uzuna”, “Belgesel Sinema”, “Canlandırma Kısalar”, “Özel Gösterim” ve “Deneyimler” bölümleri yer alıyor. Sinema severler için seçkin bir festival ortamı oluşturmayı hedefleyen festivalin son başvuru tarihi 04 Aralık 2010.

Yarışmaya katılan ve ön elemeyi geçen filmler, Festival Kısaları bölümünü oluşturacak ve festivalde izleyicilerle buluşacak. Ayrıca kurmaca ve belgesel kategorilerinde oluşturulacak iki ayrı jüri tarafından,  her iki kategoride “En iyi film” seçilecek ve eserlerin yönetmenleri Akbank Sanat tarafından;

En iyi kurmaca ödülü için; 8 bin TL
En iyi belgesel ödülü için; 8 bin TL ile ödüllendirilecek.

Akbank 7. Kısa Film Festivali yarışması başvuru formları, Akbank Sanat’tan ya da www.akbankkisafilm.com ve www.akbanksanat.com adreslerinden temin edilebilir.
Instagram

Leave A Response

*