Alış Veriş Tutkunlarına

Alış veriş çılgınlığı her geçen gün katlanarak artıyor. Mağazaların %50 %70 arası indirimleri alış veriş tutkunlarını kendine çekiyor. E tabi bu durumda da alış veriş yapmak için bahane bulunuyor. Az bir indirim değil değil mi?  Fiyat’tan çok yapılan indirim miktarı etkiliyor elbette. Kendinize bu durumlarda dur diyemeyenlerdenseniz, önerilerimize kulak verin

Nakit parayla alışveriş yapın…
Kredi kartı kullanmanın, nakit para harcamaya göre daha az endişe uyandırdığı araştırmalar tarafından ortaya konmuş durumda. Para uzatmak, beynimizde ‘rahatsızlık’ hissini uyandıran bölgeleri uyarıyor, işte bu nedenle alışverişte nakit para kullanın. Emin olun ki cüzdanınızdan çıkarmak daha zor olacaktır.

Alış verişe mutlaka eşinizle çıkın…
Neden mi? Çünkü erkekler alış veriş yaparak zaman harcamaktan zevk almıyor. Dolayısıyla alış veriş anınız kısa bir sürede tartışmaya dönüşüyor ve ….:)

Alış veriş için zamanlama ve araştırma yapın….
Bir not defteri alın elinize. Mağaza mağaza dolaşın ve en uygun olanı seçin. Tabi ki zamandan büyük kaybınız olacak ama, nakitten kazançlı çıkacaksınız.

Bunun dışında bir şey almaya karar verdiniz. Hemen almayın. Çıkın mağazadan 10 dakika dolaşın. Eğer ayaklarınız geri dönüyorsa alın, yoksa zaten o isteğiniz geçmiş demektir.Instagram

Leave A Response

*