Allık seçiminde dikkat edilecek noktalar

Allık yüzünüzün ifadesini etkileyen, cildinize canlılık ve renk veren, önemli bir makyaj malzemesidir. Makyajın tamamlayıcısıdır. Fakat allık seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken noktalr var.
Öncelikle cilt renginize uygun allık seçmeniz gerekiyor. Her renk her cilt tenine uymaz. Bunun dışında giydiğiniz kıyafete ve saç renginize de tezat oluşturmayacak seçim olmalıdır.

Peki cilt rengine uygun nasıl bir seçim yapabilirim diyorsanız;
Teniniz, buğday ya da esmer ise, tercih edeceğiniz renkler;İ kızıl, şeftali tonları ve pembenin pastel tonları olmalıdır. Ayrıca kiraz rengi de teninize ıyacaktır.
Beyaz tene sahipseniz; pembe ve tonları, şeftali gibi renkler size uyacaktır.

Tabi sadece cilt rengine uyum dışında, diğer önemli nokta ise; kullandığınız allığın içeriğidir.

Stick Allıklar :Stick allıklar cilde sürüldüğünde çok çabuk erir. İçeriğinden dolayı simli ve parlak görünümlüdürler ve daha ziyade gece makyajında tercih edilmelidir.
Krem allıklar: Canlı bir görünüm sunarlar. Eğer fondöten kullanıyorsanız, rahatlıkla kullanabileceğiniz bir çeşittir bu krem allıklar. Yağ içermeyen krem allıklar makyajı çabuk yokolanlar için ideal bir seçim
Pudra Allıklar: En pratik bir seçimdir pudra allık. Mat fondöten ve pudra üzerine rahatlıkla uyugulayabilirsiniz. En kolay kullanımlı bir çeşittir.
Mineral allıklar: Yeni yeni kullanılmaya başlanan bir allık türü. Toz pudra gibi ancak, simlisi. Simli alıktan hoşlanıyor, gösterişi seviyorsanız, bu sizin için iyi bir seçim.

Bazı markaların allık fiyatları belki fiyat konusunda ve alışverişinizde size yardımcı olabilir.

Cecile allık 21 TL, Cecile top allık 21 TL
Golden Rose 28 TL
Avon’un indirimli Ürünü marimekko Allık KDV dahil 23 TL, Yine Avon’un top allıkları KDV dahil 23,40 TL
Max Factor Miracle Touch allık KDV dahil 33 TLInstagram

Leave A Response

*