Altı yavru hayata gözünü açtı

benek-bebeler21 Mart akşam 9 suları .. Kızımız Benek ağrılar içinde yardım isteyen gözlerle yanıma geldi. Önce isteğini anlayamadım. Erkek kedimiz Zuzu ile ilgili olduğunu düşündüm. Takip etmemi istedi. Beni odaya getirdi ve onun için saatler önce doğum yapması için hazırladığımız dolaba girip, inlemeye başladı. Doğum yaklaşmıştı. Bu benim ilk deneyimim olduğu için oldukça heyecanlı ve bir o kadar tedirgin oldum

İlk bebeğin gelmesi 1 saatten fazla sürdü. O anı videoya aldık. Yeni bir yavru ailemize karıştı mutluluğu yaşarken sancılar ara ara devam etti. 15 dakika sonra 2b yavru dünyaya gözünü açtı. Bu sondur derken, yarım saat aradan sonra 3. bebeği karşıladık. Oh tamam dedik. Kızımız Benek biktin bir halde yavrularını temizleyip, uzandı. Derken… 1 saat aradan sonra 4. bebek.. Yarım saat geçti 5. bebek. Yine son dedik. 15 dakika sonra 6. bebekte dünyaya geldi. Sevinci ve kederi birlikte yaşadık. Sevindik çünkü kızımız sapasağlam, sağlıklı olarak kurtuldu. Keder ise, 6 yavrunun sorumluluğunu almak..

Evet bu olay gerçekten olağanüstü bir deneyim oldu bizim için. İnsandan farklı bir canlının aynı acılar çekerek ve yardım isteyerek  dünyaya yeni canlılar getirmesi.   Doğum sonrası onları tek tek temizleyip emzirmesi apayrı bir duygu.

Dileğim hiç  hayvanlarla birlikte yaşamamış insanlara bu benzersiz duyguyu tatmaları ve bir canlının sorumluluğunu üzerine alabilmeleri.

Evet şimdi evde 10 canlı olduk..:(

NOT:  hayvansever dostlara çağrı.. Bebekler sütten ayrılınca, evini acacak, yuva olacak arkadaşlar lütfen mail adresimizden bizimle iletişime geçsin..

İşte doğum anı.. İzleyin..

Benek Kedinin doğum anı from Hangi Moda on Vimeo.Instagram

Leave A Response

*