Ameliyatsız yüz gerdirme

Sarkık yüzlere, deforme olmuş yanak ve çeneler son.

Yüzünüz sarkmaya mı başladı? Dert etmeyin. 4-6 yıl kadar operasyonsuz eski gerginşiğinize kavuşabilirsiniz. Ben demiyorum,Op, Dr. Aslı Şimşek söylüyor.

Bu işlemi yaptırmadan önce gene de iyi düşünün 6 yıl sonra belki de eskisinden de sarkık bir yüzle karşı karşıya gelebilirsiniz. Korkuttuysam affola.

Sarkmışlara çok bir önerim olmasa da, sarkmaya yüz tutmuş yüzler için bol surat egzersizleri yapın derim ve konuya girerim

Ağırlıklı olarak yüz germe ameliyatları ile düzeltilen sarkmalarda cerrahi operasyon istemeyen hastalar için ameliyatsız devrimsel bir yöntem geliştirildi.

Fransa’da geliştirilen bir yöntem olan “Dinamik Askı Yöntemi”; “Dinamik askı özelliğine sahip esnek askılarla yüzün mimik hareketlerine uyarak gevşeyen, ifade bozukluğu ve çekilmeler yaratmadan deformasyonların düzelmesini sağlayan kalıcı bir yüz germe yöntemi” olarak tanımlanıyor. 4-6 yıla kadar uzayan kalıcılığının olduğu söylenen bu yöntem ameliyat gerektirmiyor.

_snr3696A Plus Poliklinik doktorlarından.Op. Dr. Aslı Şimşek; ‘Gençlik ve güzellikte olduğu gibi, yaşlanmanın da ilk ipuçlarını yüzümüz ele verir. Yaşlanmaya dair ilk değişimler yüzümüzde görülmeye başlar. Şuana kadar onlarca cerrahi yöntem geliştirildi ancak ameliyatsız yöntem ile mimikleri kaybetmeden yapılabilecek müthiş devrimsel bir yöntem Dinamik Askı’ diyor.

Op. Dr. Aslı Şimşek, bu yöntemin yüzde yer alan kas ve yağ dokusu ile uyumlu çalışabilecek esneklikte ve yüz ifadesini bozmadan, günlük hayatta fark edilmeyen bir yöntem olduğunu ifade ediyor. Dinamik askı yöntemi ayrıca yüz felci geçiren hastaların da yüz asimetrilerinin dinamik olarak düzeltilmesi için de kullanılıyor.

Uygulama lokal anestezi ile yapılıp, yaklaşık 30-45 dakika sürüyor. Yüzde ve vücutta yaptığımız analiz ve uygulama tasarımına göre dinamik askılamayı yapacak esnek tutucu ipler cilt altından ilerlenerek doğru yerlere oturtulup, gerilerek bırakılıyor.. Yüz çalışmalarında tutunma alanı olarak saçlı deri altı kullanıldığı için dikiş gerekmemektedir. Bu arada hissedilecek hafif ağrı, ağrı kesici ilaçlarla kolayca yatıştırılabilmektedir. Hasta günlük hayata hemen dönebilir. Uygulama kolay, acısız ve günlük yaşamı etkilemeyecek şekilde gerçekleşiyor. Her yaş ve her düzeydeki sarkma için yapılabilir.
www.apluspoliklinik.comInstagram

Leave A Response

*