Anadolu Ateşi Çocukları Sahnede.. “Kıvılcım”

Mustafa Erdoğan’ın sanat yönetmenliğini yaptığı Türkiye’nin ilk profesyonel çocuk dans grubu ”Anadolu Kıvılcımı”, 27 Ocak’ta Haliç Kongre Merkezi’nde ilk kez sahneye çıkacak.

Anadolu Ateşi ekibinin 2 yıldır çalışmalarını sürdürdüğü küçük dansçılar projesi, muhteşem bir gösteriyle seyirciyle buluşmaya hazır. 4-12 yaş grubundan 80 çocuk, tam 2 yıldır haftada 5 gün günde 6 saat prova yaptı. 2000 başvuru arasından yapılan elemelerle seçilen geleceğin dans yıldızları, şimdi dünyaya kendilerini tanıtmaya hazır.

Mustafa Erdoğan, ilk gösterinin ardından grupta dans eden çocukların sayılarını arttırmayı hedeflediklerini vurgulayarak, ”Bazı mekansal sorunlarımız var. Onları çözdüğümüz ve ilk gösterinin telaşını atlattıktan sonra ‘anadoluatesi.com’a başvurup isteyen her çocuk bize gelebilir. Biz de onlara gereken desteği veririz. Bu grubun yüzde 70’i sosyal sorumluluk projesidir ve bursludur. Hep böyle bir kontenjan olacak” diye konuştu.

Kıvılcım Gösterisi, 27 Ocak 2012’de Haliç Kongre Merkezi’ndeki gala gecesinin ardından 28-29 Ocak tarihlerinde izlenebilecek. Çocuklar kadar gençlerin ve yetişkinlerin de büyük bir keyifle izleyeceği belirtilen ‘Kıvılcım’ , Anadolu Ateşi’nin yeni gösterisi olarak sahnede ve gösteri öncesi fuaye alanında keyifli saatler yaşatacak.Instagram

Leave A Response

*