Antalya Operası ve Türbanlı Sanatçılar

OPERA-TURBANHani Antalya Operasında ,Rossini’nin ”İtalya’da bir Türk’ operasının 2. perdesinde türbanla sahneye çıkan 2 kadın Opera sanatçısı vardı ya.. Tepki göstermiştik.

Dün ben kuaföre gittim, yan koltuğumda frapan bir kızıl renge saç boyatan, hoş genç bir kız vardı.

Benim saçım yapılıyor, komple eğilmişim,saçı önüme atmışım, aha birden bir arya sesi duydum hem de canlı, tv den falan değil..

Kafayı saçları bir kaldırışım ve sese doğru dönüşüm var ki, hani sanki kuaföre uzaylı inmiş gibi smile ifade simgesi.. Dur Aytekinim dur, boşver saçı,kapa şu fön makinasını dedim ..

Nası yani o ses sizin miydi, siz kimsiniz yoksa Operacı mısınız diyerek saçı başı unuttum daldım muhabbete smile ifade simgesi

Kız, Antalya Devlet Opera Balesi solistiymiş. Mezzo-soprano. Bırakır mıyım,hazır ele geçirmişim..

Ayyy dedim nasıl yaparsınız öyle bişey, zaten Antalya Piyano Günleri, Altın Portakal yaşanan tüm gelişmeler içimizi kanırtıyor, bir de siz çıktınız diyerek bir çırpıda içimi döktüm.

Öğle değilmiş, kız da meğer kendilerini ifade edebilecek yer arıyormuş.. O da,bir güzel döktü içini bana;

Bakın dedi, ben o eserde sahneye ”kombinezonla” çıkan kızım .. Olay nasıl bu şekle dönüştü biz şok olduk ,dedi. Aslında eser sahnelenmeden önce, kendi aralarında Türban giydirmesek mi acaba, türbanlı kesimden sataşma olur diye çekindiydik ama tam tersi oldu ” bizim kesim” sataştı. Dedi.. Asıl hedeflerinin olayı sahneye taşıyarak hicvetmek olduğunu söyledi..

Özellikle o oyuna beni davet etti.. Noolur gelin izleyin destekleyin bizi dedi..

Kız inandırdı beni,o konuda ikna oldum.

HANDE

Hande Hanım

HANDE ÖNGÖR OETTERMAN
https://www.facebook.com/hande.oettermann?fref=nf

FACEBOOK paylaşım ortamında en nüktedan, laik, demokrat ve cesur paylaşımcılardan biri hiç şüphesiz. Buraya da en ilginç yazılarını almak için kendisinden izinliyiz. Sevgili Hande Hanımefendiye değerli paylaşımları için teşekkür ediyoruz, FB kullanıcısı olarak…Instagram

Leave A Response

*