Aromalı yağlarla banyo keyfi


Her insanın bunaldığı, sıkıldığı, üzüldüğü ve rahatlamak istediği zamanlar olur. Kendinize göre rahatlamanın bir yolunu da bulabilirsiniz. İşte size farklı bir alternatif…. Kendinizi şımartın… Nasıl mı aroma yağları ile..

Küvetinizi doldurun. Kokusu ve rengiyle sizi rahatlatacak aroma yağlarından ya da tableterinden banyo suyunuza atın, yaslanın arkanıza ve yaşadığınız gerginlik ve sıkıntılardan uzaklaşıp, aroma yağlarının verdiği koku ile gevşemenin tadına varın. Hem bedeniniz arındırın, hem ruhunuzu arındırp, sükuneti, gevşemeyi yaşayın.

Yves Rocher’in birbirinden farklı aromarik banyo tabletleri var. Size hangi koku uyuyorsa, hangisinden hoşlanıyorsanız onu seçin.

Yine evde uygulayabileceğiniz bir reçetede Suna Dumankaya’dan…  Bir tatlı kaşığı kadar Tarçın yağı, yaklaşık 3,5 tutam tarçın, bir Su Bardağı Badem yağını karıştırıp, bir cam şişeye koyun ve 3 gün bekletin. 3 gün sonra masaj için aromalı yağınız hazır. Stres İçin Bitkisel Aroma Yağı küvetinizde kullanabilirsiniz veya banyo öncesi masaj yapınız. Stresi önlemedeki yararını göreceksiniz..

Ayrıca banyo yaparken etrafınıza mumları yakın, deniz ve kuş sesleri olan bir müzik açın ve banyonun keyfini çıkartırken, stres ve sıkıntıdan uzaklaşın.Instagram

1 Comment on this article. Feel free to join this conversation.

Leave A Response

*