Aromaterapi yağınızı hazırlayın


Güzellik ve spa merkezlerinde uygulanan terapi ve bakımlar arasında başta geliyor aromaterapi. Aslında binlerce yıldır uygulanan bu yöntem son yıllarda gittikçe arttı.

Bitkilerin saf uçucu yağlarından elde edilen bu kokular enerji verdiği gibi terapide yapıyor. Ruh halinize göre farklı yağlar kullanılıyor. İster banyo suyunuza, ister masaj, ya da teneffüs etme yoluyla bu aromaterpi uygulanıyor.

Sizde evde kendinize uygun aromaterpi uygulayabilirisiniz. Fakat yağları kullanırken dikkat etmek gerekiyor. Bu yağlar ağır olduğu ve cilt tarafından emildiği için problemli ya da alerjik bir cildiniz varsa zarar görebilirsiniz. Bir uzmana başvurarak yardım alarak yapmanız yerinde olur.

Size banyo, sıkılaştırıcı, yatak odanız ve sigaralı ortamlar için bir kaç özel yağ tarifi..

DİNLENDİRİCİ VE RAHATLATICI BANYO YAĞI: Lavanta, sedir, portakal ve gül ağacı yağlarından 2’şer damlayı bir çorba kaşığı tuz ya da balla karıştırarak banyo suyunuza ekleyin.

YATAK ODANIZ İÇİN: Seramik bir kap içine, gül, lavanta, sedir ve papatya yağlarını koyun ve klarıştırarak ısıtın. Odanızın bir köşesine koyun. Dilerseniz bir mumluğun üst kısmına koyup, altında mumu yakarak sürekli bir koku sağlayabilirsiniz.

SİGARALI ORTAMLAR İÇİN: Sigaralı ortamlardaki havayı temizleyen bu yağ karışımı aynı zamanda rahatlamanızı da sağlayacak. Yine seramik bir kap içine adaçayı, defne, limon, ardıç ve lavanta yağlarından 1’er damla damlatın. Karıştırarak ısıtın.
Instagram

Leave A Response

*