Aşk Nedir?

İnsanın var oluşunden beri süren  ve insanlığın devam ettiği sürece de    devam edecek olan bir duygu “AŞK” …  AŞK nedir tam olarak?  Hiç düşündünüz mü? Aşık oldum, bir daha aşık olmam sözleri ne anlama geliyor?

Bu davetsiz misafir bir anda çıkar gelir genellikle. Daha siz adını koymadan o koymuştur bile:  “AŞK ” Kalbimizle beraber tüm beynimizi de işgal eden. An gelir mantık çaresiz kalır bu büyük duygunun etkisiyle.

Önce fiziksel görünüşle başlayan ve devamında içimizdeki  kendimizin tüm çıplaklığını öne çıkaran. İşte bu baştan çıkarıcı olan.  Kendimizi tamamen sunmak.Bunun arkasından gelen güven …Güveni hissettiğinizde de ‘Tam anlamıyla’ aşkı bulacaksınız.

Beynimizin  yaşlı bölümü ‘Hipotalamus’cinsel iştahımızla besleniyor. Aşkı ateşleyen ve karşı konulamaz duruma getiren ise,  ‘seretonin. Bu ikisi birleşince ortaya “AŞK” çıkıyor. Her kim ben bu duygulardan uzağım dese de gün gelip aşk onu bir şekilde buluyor….

Aşkın devamı nedir ? Genellikle evlilik.

Evlilikler ise çoğu zaman boşanmayla bitiyor. Nasıl oluyor da o aşk birden büyüsünü yitiriyor ve boşanma geliyor arkasından?  Bunun en büyük sebebi ise; zamanla cazibenin, coşkunun, tutkunun ve de en önemlisi saygının yitirilmesi… Yerini alışkanlıklara bırakması ki en korkuncu alışkanlıklar.  Bağlılığın ötesinde bağımlılıklar..

Düşüncem o ki, bir çiftin tutku arzu ve istek dışında birbirlerini hor görmeden, anlayışla ve saygıyla beyin ve duygularıyla uyum sağlamaları ve aşklarını beslemeleri sayesinde bu güzel duyguyu ömür boyu sürdürebilecekleridir.

AŞKTAN KORKMAYIN.Instagram

Leave A Response

*