Ayak Bakımı ve Evde Pedikür


Tüm yükü çeken ayaklar…. Ayaklarınızın güzel görünmesi için ne yapıyorsunuz?  Onlara gereken önemi gösterip, bakım uyguluyor musunuz? Sürekli yaakta kalmak, kışın kapalı ayakkabı ve çizmeler içinde olmak ayakların tutsak olması ve bir çok rahatsızlık demek. Turnak batmasından tutun, nasıra kadar….

Bunun için ilk olarak ayaklarınıza pedikür yaptırmalı ya da evde kandiniz yapmalısınız. Daha sonra ise, ihtiyavı olan bakım kremi kullanmalısınız. Ayaklarınız için kullandığınız bakım kremi düzenli uygulanmazsa pek sonuç vermez. O nedenle her gece ayaklarınızı temizledikten sonra bu bakımı bir kaç dakika ayırıp, yapmalısınız.

EVDE PEDİKÜR

Eğer pedikür yaptırmaya gidecek vaktiniz ya da bütçeniz yoksa, evde kolaylıkla bu işlemi yapabilirsiniz.  Derin bir ayak kabının içine (Leğen olabilir) bir kaç damla şampuan ve tuz ilave edin, Suyunuz ayağınızı yakmayacak sıcaklıkta olsun. Yarım saate yakın bu suda beklettikten sonra çıkarıp haifi suyunu alın ve nemli haldeyken ponza taşı ile topuklarınızı ovun. Pedikür makası ile fazla etleri alın ve tırnaklarınızı törpüleyin.İyi bir peeling kremi ile ayaklarınızı ovun.  İyice ovaladıktan sonra yıkayın. Tırnak güçlenedirici bir jel ya da kremin ardından ojenizi sürerek pedikürünüzü tamamlayın. Ayak bakımınız için DU’IT kullanabilirsiniz… Topuklardaki, ayaklardaki, dizlerdeki zor ve ciddi deri kuruması, sertleşmesi, çatlaması ve kalınlaşması ya da vücudun herhangi bir yerindeki kuruma ve pullanma için özel olarak formüle edilmiştir.  Piyasa fiyatı 45TL ama Buradan LİMANGO’ya giriş yapıp, üye olun ve ayak bakımınız sağlayan bu ürüne sadece 27 TL’ye sahip olun.


Instagram

Leave A Response

*