Bakımlı Ayaklara Sahip Olmak Zor Değil

 

Bakımlı ayaklar için mutlaka profesyonel uygulama gerekmiyor. Kendiniz de ayaklarınızı evde bakım uygulayabilir ve yumuşacık ve arınmış tertemiz ayaklara sahip olabilirsiniz…

Şekillendirin… Ojelerinizi temizleyin.. Eğer tırnaklarınız koyu renk oje sürmekten sararmış ise,  tırnaklarınızı 15-20 dakika diş beyazlatma  bandı ile temizleyin. Törpü ve pens yardımı ile tırnaklarınızı şekillendirin. Eğer uçlarında pul pul dökülme varsa, tırnak zımparası ile temizleyin.

Yumuşatın… Ayak banyosu için küveti ılık su ile doldurun ve suyun içine bir kaç damla canlandırıcı bir yağ dökün ve mineral tuz ilave edin. Tuz yorgunluğu alacaktır. . 15 dakika kadar ayaklarınızı bu suda bekletin.  Süre sonunda tırnak etleriniz yumuşayacaktır.  Yumuşayan tırnak etlerinize E vitaminli bir krem ya da vazelin sürerek tırnak dibindeki etleri geri itin.  Tırnak etlerinizi asla kesmeyin. Çünkü kesilen tırnak etleri çıkarken daha sert çıkar.

Daha sonra topuklarınıza gliserinli ya da badem yağlı bir krem sürün ya da kendi hazırlayacağınız karışımla ( 5 yemek kaşığı toz şeker ve bir kaşık zeytinyağı ile) ve ponza taşıyla ovun.


http://www.indirdik.com

Renklendirin.. İşlem bitti. Sıra ayak tırnaklarınızı renklendirmeye geldi. Tırnak bakımını yaptıkytan sonra tırnaklarınızı kremden tamamen arındırın. Ojenizi önce ince bir şekilde sürün. Tamamen kuruduktan sonra ikinci katı uygulayınInstagram

Leave A Response

*