Beauty Eurasia kozmetik fuarı başlıyor


BeautyEurasia, 17-19 Haziran tarihleri arasında Tüyap Fuar Merkezi’nde yapılacak.

Fuarın organizasyonunu gerçekleştiren İpekyolu Fuarcılık’ın sahibi Mahmut Er, fuarın gerçekleştirilmesinde dünyanın en büyük kozmetik fuarı Cosmoprof’ın organizatörü İtalyan BolognaFiere ile işbirliği yaptıklarını, bu ortaklık ile hem BeautyEurasia’nin dünyada bilinirliğinin artacağını hem de yurtdışından daha çok katılımcı ve ziyaretçinin fuarda yer almasının sağlanacağını belirtti.

Fuara, yarısı yerli yarısı yabancı olmak üzere 400’e yakın firmanın katılacağını ifade eden Er, ”Geçen yıl bu fuara yurt dışından 80 ülkeden 2 bin ziyaretçi gelmişti. Bu sene yurtdışından gelen ziyaretçi sayısının 3 binlere yaklaşmasını bekliyoruz” dedi.

Bu ziyaretçilerin 400-500’ünün İran’dan gelmesini beklediklerini söyleyen Er, Türkiye’nin en büyük makyaj malzemesi ihracatını İran’a yaptığına dikkati çekti.

Fuarda bazı firmaların yeni saç trendlerini sergileyecekleri demoları olacağını belirten Er, dünyada son yıllarda ilgi görmeye başlayan ”Türk hamamı” konseptinin de fuarda yer alacağını ifade etti.

Fuarda işadamlarının ikili görüşmeler yapacaklarını söyleyen Er, lazer, epilasyon cihazları, kişisel bakım ürünleri, cilt ve saç bakım ürünleri gibi çeşitli ürünlerin fuarda sergileneceğini belirtti.

Parfüm, deodorant, esans, renkli kozmetik, profesyonel bakım ürünleri , saç bakım ürünleri, vücut bakım ürünleri, tırnak bakımı ve dizaynı, hijyenik ürünler, kuaför salonları ve güzellik salonları için ürün ve ekipmanlar, güzellik aksesuarları, ambalaj, hammadde, private label, wellness & spa, doğal ürünler, diyet & sağlık ürünleri gibi çok sayıda kozmetik, güzellik ürün grubunun yer alacağı fuarda; Isparta’mızın dünyaca ünlü gül türevi kozmetik ürünlerinden, son yıllarda ülkemizde üretimi ve kullanımı artan zeytinyağı esaslı doğal kozmetik ürünlerine, karınca yumurtası yağından üretilen cilt bakım ürünlerinden, ülkemizin toprağına maddi değer katan kil bazlı cilt bakım ürünlerine, yine ülkemizin doğal florasının zenginliğini dünya kozmetik sektörünün hizmetine sunan esans üreticilerimizden, profesyonel makyajın dünya lideri Alman Kryolan gibi kozmetik sektörünün her rengi 3 gün boyunca fuara binlerce ziyaretçi çekecek.Instagram

Leave A Response

*