Bel Ağrısından mı Muzdaripsiniz… Agua Gym’i Deneyin

Su içinde yapılan jimnastikler, hareketler dolaşım sisteminizi geliştirdiği gibi, bel ile ilgli rahatsızlıklarınıza da iyi geliyor. Su jimnastiğinde yük dizlere binmediği için yaşlılar, romatizmal hastalığı olanlar ve kilolular rahatlıkla yapabilir. Diğer adyla Agua Gym ile pek çok rahatsızlıklara çözüm bulabilirisiniz.

Özellikle kilolu olan kişiler, bel ağrısı çekenler doktoruna danışıp, o doğrultuda Agua Gym’i demeliler.

Bel ağrıları modern yaşamın getirdiği en büyük sorunlardan biri. Suda yapacağımız egzersizler ise hem uygulaması kolay hem de maksimum fayda sağlıyor!

Su Jimnastiğine başlamadan önce ısınma hareketleri yani minik egzersizler yapmalısınız. Çünkü katı durumdaki bedene hareketler yüklemek daha fazla ağrıya sebep olabilir. Isınma döneminden sonra su da hareketlerinize başlayabilirsiniz.

Agua Gym’i en azından haftada 2 defa  2”şer defa yapmanız, sağlığınıza kavuşmanızda büyük yarar sağlayacaktır.

Tabi ki su jimnastiğinin sadece ağrılar için yapıldığını düşünmeyin. Vücudunuz, sıkı, diri tutmak, güzelleşmek  için de  tercih sebebidir.. Uzmanlar su egzersizlerinin formda kalabilmek için çok etkili olduğunu söylüyor.

Formda kalmak için ne gibi hareketler yapabilirsiniz.

Önce ısınma hareketlerini yapın. Daha sonra havuz kenarında tutunun, dizlerinizi karnınıza çekip, bırakın, Karın kaslarınızın çalışmasını sağlar bu hareket.
Belinizin kalınlığından mı şikayet ediyorsunuz? Onun içinde havuz içinde gene bir kenara tutunarak parmak uçlarınızda yükselin. 180 derece olduğunuz yerde dönün, sonra diğer tarafa dönün
Kolunuzu bir şekilde önden omuz seviyesine kaldırıp indirin. Bu egzersizi yaparken dirseğiniz düz ve kolunuz gergin olmalı. Ardından kolunuzu yandan omuz seviyesine kaldırıp indirin.
Ayakta dik durun. Kolunuzu omuz seviyesine kaldırıp küçük daireler çizin. Egzersizi uygularken kolunuz gergin ve dirseğiniz dik olmalı.
Her iki elinizi belinize yerleştirin. Ardından kalçanızı çevirmeden yanlara doğru yarım daire şeklinde dönün. Egzersizi uygularken dik durmaya özen gösterin.
Yine havuz kenarında bir yere tutunun ve bisiklet pedalı çeviri gibi bacaklarınızı hareket ettirin.
Tüm hareketler bittikten sonra bol su içmeyi ihmal etmeyin. Enerji harcadınız ve vücudunuz su kaybettiş. Bunu geri alamak için de bol su içmelisiniz.

Hem sağlığınız hem formunuz için mükemmel bir spor.Instagram

Leave A Response

*