Bel çevrenizi inceltin

bel-cevresiÖzellikle kadınların derdidir bel çevresi kalınlığı. Geçen yıllarla birlikte eğer düzenli beslenme ve spor yaşamınızda yoksa, bu sorunla karşı karşıya kalırsınız.
Tabi sadece bu değil. Genç ya da yaşlı eğer alkol kullanımınız fazlaysa, şeker, un, nişasta içeren gıdaları fazlaca tüketiyorsanız, yine bu sorun karşınıza çıkacak. Menepoz dönemindeki kadınlarında en büyük dertlerinden bir bel kalınlaşması. Östrojen hormonunun azalması ve zamanla tamamen ortadan kalkması belin kalınlaşma sebeplerinden.

Peki beli inceltmenin yolu var mı?  Herşeyin olduğu gibi onun da var.
Etkili bir porogram uygulayarak, beslenmenize çok dikkat ederek. Mesela içki içerken asla karbonhidratlı gıda kullanmayın. Unlu mamülleri en aza indirgeyin. Eksilen hormonlarınızı doktor kontrolünde yerine koyun. Ki mutlaka doktor kontrolü bu durumda şart.
Göbeği yok edecek, beli inceltecek egzersiz ve sporlara gelince;

 

  • Mutlaka hergün tempolu yürüyün. Dakika en az 100 adım atın. Ama bunu 10-15 dakika ile sınırlamakla değil, en az 30 dakika olarak uygulayın. Yapabilirseniz süreyi arttırın.
  • Yüzme imkanınız varsa bol bol tempolu yüzün.

Şunu unutmayın. Bel kalınlaştıkca bel çevresinde biriken yağlar kalp krizi ve kanser riskini arttırıyor. Bunu biz demiyoruz, uzmanlar söylüyor.

Sağlıklı, ince belli günler:)Instagram

Leave A Response

*