Beste Gürel ‘Slowing Down’ ile İstanbul Fashion Week’te

Genç tasarımcı Beste Güler  2013 Sonbahar – Kış Koleksiyonu “Slowing Down”ı Istanbul Fashion Week’de tanıtmaya hazırlanıyor.

Beste Gürel’in 2013 Sonbahar-Kış Koleksiyonu Slowing Down, kadının kendi derinliklerini keşfetmek üzere çıktığı içsel yolculuğu anlatıyor. Kadının kendi derinliklerine inebilmesi için yavaşlayıp kendini dinlemeye açıldığı bu yolculuk, değişen dış dünyayı kendi iç dünyamızda çözebilmenin, zamanla yarış içinde olduğumuz her an yavaşlayıp hayatı fark edebilmenin ve karşımızdakileri anlayabilmek için en başta kendimizi anlamanın hikayesi.

Ancak yavaşladığımızda farkına varabileceğimiz koleksiyonun sihri detaylarda gizli. Kadının derindeki özgürlüğünü ana varlığını ortaya çıkaran koleksiyonun parçaları gökkuşağının yay formunu andıracak şekilde vücut hatlarına oturan yalın kalıplardan oluşuyor.

Mor, küf sarısı ve mavi gibi renklerden bej, pudra gibi aydınlık tonlara pastel geçişlerin bulunduğu koleksiyon adeta sonbaharın tatlı hüznünü taşıyor. Elbise, etek, pantolon, smoki, ceket ve kabanların; büzgü, pile, drape ve fitil ile detaylandığı koleksiyonda koyun kürkü, tiftik, yün, gabardin, özel baskı emprime şifon gibi kumaşlar ön plana çıkıyor. Koleksiyon için özel olarak, renkli vitray camlardan tasarlanan aksesuarlar ise koleksiyonun parçalarına bütünlük katıyor.

Beste Gürel’in özgürlük ve yeryüzü arasındaki bağ olarak gördüğü gökkuşağından esinlenerek yarattığı koleksiyon, kendinden emin modern çağın kadınına hitap ediyor. Kadının her haliyle mükemmel olduğunu, gerçek gücünün ise bunun farkına varabilmesi ile ortaya çıkabileceğine vurgu yapan koleksiyondaki parçalar ile kadınlar, enerjilerini bir ışığa dönüştürerek etrafındakilere yayacak.

İstanbul Fashion Week 2012 kapsamındaki Beste Gürel ‘Slowing Down’ defilesi, İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) organizasyonunda, Moda Tasarımcıları Derneği (MTD), Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) ve İstanbul Moda Akademisi (İMA) işbirliğiyle düzenleniyor.

Beste Gürel Kimdir derseniz;

1982 doğumlu Beste Gürel, sanat eğitimine ilk olarak resim atölyesinde çizimle ilgili çalışmalar yaparak başladı. Bu sırada modaya olan ilgisini keşfeden tasarımcı, liseyi bitirdikten sonra önce London College of Fashion’da, sonra Paris Parsons School of Design’da eğitim aldı. Stella McCartney, Amanda Wakeley gibi dünyaca ünlü tasarımcılarla çalıştıktan sonra 2007 yılında Türkiye’ye dönerek Yedi Tepe Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Moda Tekstil Tasarımı bölümünden mezun olan tasarımcı, kariyerine Vakko’da devam etti ve önemli markalara stil danışmanlığı yaptı. Tasarımla derinlemesine bütünleşmeye karar verdikten sonra 2009 yılında Çukurcuma’da kendi özel butik atölyesini kurdu. Beste Gürel, Teşvikiye’de açtığı yeni butiğinde müşterilerinin vücut ve kişilik yapılarına uygun tasarımlar yapmayı sürdürmektedir.

 

Beste Gürel

fashion designer

Av. Süreyya Ağaoğlu Sokak

Dor-Ay Apt. No:3/3 Teşvikiye – İstanbul

tel: 0212 293 6940 / fax: 0212 293 2746
contact@bestegurel.com
www.bestegurel.com

 Instagram

Leave A Response

*