Bikini ve mayo seçerken dikkat!

Bu yaz mayo, bikini ve tankinilere renk cümbüşü var. Fosforlusundan, sadesine renk renk ve farklı tasarımlarda modeller kişinin zevkine ve cebine göre seçim olanağı sunuyor.

Tarzınıza uygun bikini ve mayo bulabileceksiniz. Ama dikkat etmeniz gereken çok önemli bir detayı sakın atlamayın.. Vücut tipiniz. Çok beğendiğiniz bir model sizin üzerinizde aynı şekilde durmayabilir.

Vücudunuza göre ;

GÖĞÜSLERİNİZ BÜYÜKSE;
Kesinlikle üçgen kesimli mayo ve bikinilerden uzak durmalısınız. Bu hem büyük gösterecek, hem de kenarlardan taşacaktır. Bikininizin üstü kapalı olursa bu göğüslerinizi toparlar ve daha küçük gösterir. Kruvaze kesimleri deneyin ve iri desenlerden uzak durun.

BELİNİZ KALINSA;
Beliniz vücudunuza göre kalınsa, ince göstermek için koyu renk tercih etmeli ve bikini yerine mayo giymelisiniz. Verev desenler belinizi olduğundan ince gösterecektir. Drapeli mayolarda belinizin daha ince görünmesine yardımcı olurlar. Yan tarafları delikli mayolar sizi daha ince gösterecktir.

GÖĞSÜNÜZ KÜÇÜKSE;

Göğüslerim daha büyük görünsün diyorsanız, boyundan bağlı modelleri deneyin. Her tip model küçük göğüslü hanımlara yakışacaktır. Ama dolgun görünsün diyorsanız iri desenler tercih etmelisiniz. Geometrik desenlerde iri görünmesini sağlayacaktır. Küçük göğüslü kadınlar, hemen hemen hangi modeli beğenirlerse giyebilirler. Son yıllarda yeniden çok moda olan boyundan bağlamalı üçgen ve straplez bikinileri rahatlıkla giyebilirler. Ancak göğüsleriniz normalden bir hayli küçükse, içi dolgulu, push-up’lı sutyenleri, balenli ve süngerli modelleri tercih etmelisiniz.

KALÇANIZ GENİŞSE;
Kalça ve baldırlarınız çok geniş ve yağlı ise, küçük göstermek için koyu renk alt ve açık renk üst seçin. Bu dengeleyecektir. Çok üçgen modellerden uzak durun. Bu çirkin bir görüntü de sergileyecektir. Siyahtan vazgeçmeyin…

GÖVDENİZ KISAYSA
Kısa gövde bacak boyunuzu uzun gösterir. Ama mayonuz ıslandığı zman bunun tam terside olabilir. Bu nedenle 2 parçalı mayoları tercih edin. Alt tarafta ince çizgilerin olduğu modellerde uygundur.

UZUN GÖVDELER
Eğer böyle bir probleminiz varsa uzun kesimli modelleri tercih edin diğerleri kısa duracağından kötü görünecektir. Mide bölümünüzde dairesel şekiller bulunan modelleri seçmeye çalışın.

Vücut ölçüleriniz ya da şekli o kadar da önemli değil. Önemli olan size giden modeli seçebilmeniz. En moda bikiniler 2 parça olup midenizi sararak tek parça görünümünde olanlardır. Sadece moda olduğu için değil alt ve üstü ayrı ayrı da takımlayabildiğiniz için de güzeldir.

GÖBEĞİNİZ VARSA;
Göbekli bayanlar bikini altlarında ve üstlerinde mümkün oluğunca kapalı modelleri tercih etmeliler. Midenin çok fazla açığa çıkmaması için üçgen bikinilerden kesinlikle uzak durulmalılar. Aksi halde göbekleri çok daha göze çarpar. Bikini altı konusunda da yine üstte olduğu gibi mümkün olduğunca kapalı bir model tercih edilmeli. Özellikle şortlu modellerin yüksek belli kesimleri göbekli bayanlar için ideal. Bikininin kenarı, ipli ya da çok ince olmamalı. Mayo ya da bikinide, düz renkler tercih edilmeli. Aksi halde göbekteki fazlalık desenlerin daha geniş görünmesine neden olabilir. Bikini altının beli yüksek olduğundan denize girip çıktıktan sonra bikininizi biraz kıvırıp güneşlenmeyi deneyebilirsiniz.

Tüm bu bilgilerden sonra 2014 mayo ve bikini modellerinden sizin için seçtiklerimiz… BU arada bikini ya da mayo araken eğer online alışveriş yapacaksanız, site site dolaşmanıza gerek yok.Tüm bu bilgilerden sonra 2014 mayo ve bikini modellerinden sizin için seçtiklerimiz… BU arada bikini ya da mayo araken eğer online alışveriş yapacaksanız, site site dolaşmanıza gerek yok. modasor‘da zevkinize ve bedenize uygun bikini modellerini ve markalarını tek bir havuzda bulmanız mümkün. Bizden söylemesi..

bikini 2014

bikini 2014

bikini-straplez bikini

bikini-2014-irina-shayk

bikini-2014

bikini2014-victoria-secrets-1

 

 

 Instagram

Leave A Response

*