Bir Eşi Olmalı İnsanın…

bir_esSevginin alaşağı edildiği, menfaatlerin yükseldiği, değerlerin yitirildiği bir dünyada aşağıdaki şiire rastlayınca sizlerle paylaşmak istedim.. Can Yücel’e ait olduğu söylense de ben ona ait olmadığını düşünüyorum. Her kime aitse, yüreğine sağlık ve affola burada yayımlıyorum. Evet öyle bir eşi olmalı insanın. O şanslılardan biri olarak sizlerle paylaşıyoruz..

Bir Eşi Olmalı İnsanın Cennetten Köşe Almışcasına SevdiğiSakındığı…
İnsanın eşi olmalı bakarken yüreğinin kabardığı gözlerinden gözlerine yüreğinin aktığı…aşık olduğu bir eşi olmalı!

Sabah gözlerini açtığında yanında olduğunu görüp şükürler etmeli Yaradana. Koklamalı saçlarını. Uyuyan eşine şefkatle bakıp usulca dokunmalı yüzüne varlığını hissedebilmek için. Parmakları titremeli incitirim korkusuyla. Sürekli çağlayan bir pınar olmalı gönlü…kramplar girmeli midesine onsuzluk aklına geldikçe!

Rüzgar onun kokusunu getirmeli yağmur onun sesini. Elleri yanmalı ellerini tutabilmek için. Akşam onu görecek diye pırpır etmeli yüreği. Kelebekler gibi olmalı insanın kalbi. Ayakları birbirine dolaşmalı heyecandan eve dönerken eşi. Beklemek asırlar gibi uzun gelmeli. Gelişi ile sonsuz bir nur dolmalı içine.

Yüzüne baktığında konuşmadan anlamalı derdini tasasını öfkesini sevincini coşkusunu…Güven duymalı herşeyiyle. Başını göğsüne koyup huzurla uyuyabilmeli tüm düşüncelerinden arınmış olarak. Babası abisi arkadaşı dostu sırdaşı anası çocuğu olmalı…Şımarabilmeli yanında. Kıskanılmalı zaman zaman da…

Bir eşi olmalı insanın!!!

Sabah yolcularken işine içi acımalı daha yollarken özlemeye başlamalı. Seni şimdiden özledim!!!

Akşam dönüşünü beklemeli sabırsızlıkla. Gözleri yollarda kalmalı ve kapıyı çalmadan açmalı…aşkla karşılamalı hasretle sarılmalı boynuna özlemle koklayıp öpmeli yıllarca uzak kalmışcasına! Her günü bir başka güzel olmalı yaşamın bir başka özel bir başka soluklanmalı her anında. Verdiği hiç bir şeyin yeterli olmadığını düşünüp kahrolmalı daha fazla ne yapabilirim diye düşünmeli. Mutluluk saçmalı etrafına.

Bir eşi olmalı insanın cennetten köşe almışcasına sevdiği sakındığı bakmaya kıyamadığı…Her bir hücresinden aşkın fışkırdığı çölde okyanusu yaşadığı bir eşi olmalı!!!Instagram

2 Comments on this article. Feel free to join this conversation.

  1. gülsüm , 05:50 -

    Hep böyle kalmanız dileği ile Hunca çiftine mutluluklar dilerim..
    Sevgimle kucaklıyorum sizi Bilgi’ciğim :))

  2. SEDEF , 14:19 -

    NE KADAR GÜZEL ANLATMIŞ

Leave A Response

*