Biyolojik yaşınız kaç?

biyolojik-yasYaşınız kaç olursa olsun. biyolojik yaşı farklı olur. Bu genetik durumlar, hastalıklar, yaşam şekli, beslenme gibi faktörler nedeniyle değişiklik gösterir.

Belki çok genç olabilirsiniz ama biyolojik yaşınız yani ruh yaşınız yaşlıdır. Ya da tam tersi olabilir. iyolojik yaşı öğrenmek için çeşitli testler var. Ama siz en kolay nasıl öğrenebilirim diyorsanız, küçük bir test ile bunu öğrenmeniz mümkün. Nasıl mı?

Bunun için 2 test öneriyoruz

1 – Ayakkabbılarınızı çıkarıp, sert ve düz bir zeminde sağ ayağınızın üzerinde sol yaka dizden kırılıarak yerden 5-6 santim yükseklite, gözleriniz kapatıp, kaç saniye durabildiğinizi ölçün. (Solaklar için tam ter ayakla yapılacak bir test)

Yaptınız mı? O zaman süreyi verelim.

Eğer,

4 saniye durabildiyseniz; biyolojik yaşınız 70
7 saniye; 65
8 saniye; 55
9-10 saniye; 45
16 saniyeden fazla durabildiyseniz 40 ve altı

Sonuca göre, yaşam şeklinizde değişiklik yapma zamanı gelmiş olabilir. Dikkat!..:)

2- İkinci test Dr Mehmet Öz’ün önerdiği bir test ..

Elinizin üst kısmındaki deriyi hafifçe sıkın ve 1 dakika bekledikten sonra bırakın elinizi bıraktıktan sonra normal halini alması kaç saniye sürüyorsa ona göre biyolojik yaş hesabını yapabilirsiniz.

1 ila 2 saniyede düzeliyorsa 30’ yaşlar, 3 ila 4 saniyede düzeliyorsa 40’lı yaşlar, 5 ila 10 saniye arası düzeliyorsa 50’li yaşlar, 11 ila 30 saniyede düzeliyorsa 60’lı yaşlar, 31 ila 45 saniyede düzeliyorsa 70’li yaşlar, 45 saniye ve üzerinde düzeliyor ise 80’li yaşlardasınız demektir.

 Instagram

Leave A Response

*