Bolu’nun doğa harikası Gölcük’e yolculuk


Bolu dağları  ve ormanları kadar gölleriylede ünlü bir kent. Gölcük’te bunlardan biri.Yemyeşil çam kokulu ormanları, bakir doğası ile dinlenip, gezebileceğiniz cennetten bir köşe…

Gölcük.. Adı üstünde gerçekten gölcük…Yaz aylarında dolup taşan Gölcük, kış aylarında sessizliğe bürünüyor. Ama en yaz aylarındaki kadar güzel olarak. Gölcük’e ulaşmak için her iki tarafı da ormanlık olan bir alandan geçiliyor. Bu yolculuk sırasında mis gibi çam kokularını ciğerlerinize kadar çekerek Gölcük’e varıyorsunuz.

Gölcük’e ulaştıktan sonra göl çevresinde gezinmek için minik bir ücret ödeniyor. Gölcük’ten yukarılara doğru çıktığınızda yaylalar karşınıza çıkıyor. Ahşap evli bu yaylalarda  dolaşmak ayrı bir keyf.tatil için biçilmiş kaftan.

Gölcük Bolu’ya 12km., İstanbul’a 270 km. uzaklıkta.

Gölcük yolu üstündeki karacasu mevkiinde bolu termal oteli bulunuyor. bolu’ya 5 kilometre mesafedeki otel gölcük’e en yakın tesis. bölgeye tedavi için gelenlere daha ekonomik fiyatların uygulandığı tesis 5’i suit 75 odalı.

Onun dışında;  Esentepe oteli ( tel : 0374 311 40 80), Köroğlu oteli(bolu) tel : 0374 215 53 46, Yurdaer otel  ( 215 29 03), Koru otel (tel : 0374 215 25 28 )

Kaplıca suyu şu rahatsızlıklara iyi geliyor:

Soğutulduktan sonra, “içmece” olarak: üriner sistem hastalıkları(taş, enfeksiyon v.b.), karaciğer, safra yolları hastalıkları, mide bağırsak hastalıkları(kabızlık, ishal). metabolik hastalıklar(diyabet. gut).sterilite(kısırlık). diş çürümeleri, inhalasyon”: nefes darlığı, bazı kalp hastalıkları, hipertansiyonun düzenleyici tesirleri. Banyo olarak ise;  iltihaplı romatizmaların akut dönemleri hariç, bütün romatizmal hastalıklarda etkili.
Instagram

Leave A Response

*