Bu Diyetle Formunuzu Geri Kazanın

Moda diye her diyete aldanıp, uygulamaya kalkmayın. Biliyorsunuz ki pek çok diyetin sonu hazin bitiyor. Yok lahana çorbası diyeti, yok meyva suyuyla detoks diyeti.. Ya da Çok popüler olan Beverly Hills diyeti gibi..

Meyva suyuyla detoks diyeti sonucu fazla meyva suyu tüketiminden dolayı  vücudunuzda trigliserit oranı yükselebilir. Beverly Hills diyeti bilindiği gibi  10 gün boyunca  sadece meyva yemek.. Bu kan yağlarınızın yükselmesine  sebep olabilir. Hele hele diyabet hastası iseniz durum daha da vahim. Lahana çorbası ise, bağırsakları harekete geçirdiği için sanırsınız ki kilo veriyorum, oysa su kaybı yaşarsınız

Bu nedenle bu tür diyetlerden uzak durun. Yediğiniz yiyeceklerin kalorisini azaltmaya çalışın. Mesela makarna mı yiyorsunuz. Onun yerine bir  patlıcanı  közle, ya da bir kabağı sotele üzerine dometyes sosu ve kaşar rendele ye. Bu makarnadan daha düşük bir kalori almanızı sağlar.

 

  • Tatlılardan uzak durun. Özellikle çikolatalı tatlılar, dondurma gibi… Onların yerine kabak tatlısı deneyin. Ya da bir elmayı rendeleyin, üzerine yağı alınmış yoğurt ekleyip, üzerine de tarçın ekin ve bunu yiyin.
  • Koladan uzak durun. Kola yerine bir kadeh kırmızı şarap için. Ya da sıkma meyva suyu.
  • Kızartma yerine haşlama tercih edin
  • Sık sık ama az yiyin. Ara atıştırmalarınız mutlaka olsun ki, Açıktığınızda az yiyebilesiniz.
  • Bol bol doğada dolaşın. Mümkünse bisiklete binin.
  • Ve asla ve asla pahalı diyet ürünlerine kanmayın. Tuzağa düşmeyin ve sağlığınızdan olmayın. eğer kilonuz çok aşırı ise, mutlaka uzman kontrolünde zayıflayın. Karbonhidratlı yiyeceklerden uzak durun, kaloriyi düşürün. Biraz da iradenizi kullanırsanız, başarıya ulaşabilirsiniz. Elbette sporu da bu diyete ekleyerek…
  • Suyu eksik etmeyin.

 Instagram

Leave A Response

*