Bu Maskeler Kırışıklıklarınızı Yok Edecek

 

Zamana karşı koymak imkansız ama zamanı geciktirmek önlem alarak elinizde. ..

Cildinizdeki kırışıklıkları gidermek, fazla olanları en aza indirmek için bitkisel maskeleri deneyebilirsiniz.

Aşağıdaki 3 maskeyi deneyin, Zaman içinde düzenli yaptığınız takdirde siz de cildinizdeki değişikliği farkedeceksiniz.

BAL MASKESi

Beş çorba kaşığı bal, bir fincan limonun suyu,çırpılmamış 2 yumurta akı ve badem yağını iyice karıştırın İçine süt ve patates ununu ilave edip, maske kıvamına gelene kadar karıştırın.

Karışımı orta ateşte 4-5 dakika tutun ve ılıdıktan sonra buzdolabında bir gün bekletin. Elde ettiğiniz bal kremi yüzünüzdeki kırışık ve buruşuk olan yerlere maske şeklinde uygulayın. 1 saat bekletin, ılık su ile yıkayın.

SİVİLCE VE KIRIŞIKLIKLAR İÇİN LAVANTALI MASKE

Cildinizdeki kırışıklıkları ve sivilceleri yok etmek için kullanabileceğiniz bu maskeyi evde kolaylıkla hazırlayabilirsiniz.

2 avuç lavanta çiçeği, bir bardak portakal suyu ile birlikte ısıtın. Ateşten indirdikten sonra salatalığı kabuğunu soyup, karışımın içine koyun ve robottan geçirin ya da elinizle iyice ezin. Karılıma bir yumurta sarısı ve 2 yemek kaşığı kaymak ekleyin. Mısır unu ilave edip, krem kıvamına getirin ve buzdolabında 2 saat kadsar bekletip, temizlenmiş cildinize sürün. Bu kürü 3-4 hafta aksatmadan gün aşırı uygulayın.

SÜMBÜL MASKESİ

2 avuç sümbül çiçeğinin üzerine kaynar su dökün. 1 bardak sümbül suyuna, yarım fincan zeytinyağı, bir çorba kaşığı limon suyu ve bir yumurta kırarak iyice çırpın. KArışıma burçak unu şlave edip, krem kıvamına getirin. Yüzünüze sürün. Başınıza uyguladığınızda ise,saçlarınızın parlamasını ve geç beyazlamasını sağlar

 Instagram

Leave A Response

*