Burçlar… Başak


Grubu: Toprak
Uğurlu Günü: Çarşamba
Uğurlu Sayısı: 5
Uğurlu Müziği: Eski şarkılar
Uğurlu Taşı : Koyu mavi, zebercet, zafir
Uğurlu çiçeği:  Lavanta çiçeği, sarı menekşe, açelya
En belirgin Özelliği: Temizlik
En büyük İdeali: Toplum tarafından beğenilmek
En büyük Hatası: Çekingenlik
En büyük isteği: İşte başarı

Başak Burcu insanı, düzenli, iyi niyetli, edebiyata ve müziğe karşı eğilimli insanlardır. Aynı zamanda alaycı tiplerdir. Hayatı Ti’ye almayı severler.

Başak burcunun yıldızı Merkür’dür. İkizler burcunun da merkürdür ancak başak burcu toıprak  gurubunda olduğu için farklıdır. Hayatta istediklerine ulaşabilirler. Başak burcu insanında kuvvetli mantık ve analizci kafa ve dikkat vardır. Ancak hatalarını görmezlerse, tedbir alamadıkları için kaybedebilirler.

Başak insanını tanımayanlar, onları çok ciddi bir tip sanabilirler. Sakin duruşları, mantıklı sözleri, sorumluluklarını bilmeleri karşı tarafta böyle bir izlenim uyandırır. Kılı kırk yaran analizci kafaları, atılganlık gerektiren işlere bulaşmasına engeldir.

Başak burcu  biraz yemeğe düşkündür ve bağırsaklarında sorun yaşar. Bazı tiplerde ise, hastalık korkusu vardır. Her türlü ilaç evlerinde mevcuttur.

Genel olarak neşeli, konuşkan, dost canlısı olmalarına karşın, zaman zaman aniden aksileşip, sertleşebilirler. O zamanda çok kinci olabilirler.

En zor kullanılan  söz “hayır”dır. Ama bu burcun insanı bu sözü kolaylıkla söyleyebilir.

Başak burcu erkeğini beğeniyorsanız; başlangıçta hayal kırıklığına uğramanız mümkündür. Çünkü o sizin istediğiniz şekilde iltifat edemeyecek, romantik laflar söylemeyecektir. Ama sözleri eğlendiricidir. Başak burcu erkeği  kolay kolay bağlanmaz. Ama herşeyi sizde bulduğunda size evlenmek için teklif yapabilir. Eğer evlenmeyi başardıysanız, başak erkeği size tam güvenmiş demektir, sakın bu düşüncesini boşa çıkarıp, hayal kırıklığına uğratmayın. Eleştirilerine kulak verin ve önsezilerine güvenin.

Başak burcu kadınının da erkeği ile farklı sayılmaz. Ancak o erkek kadar maddi değildir. Başak kadını çalışmayı sever. Ayrıntılara önem verir, Sorumluluk aldığı işi tamamlamadan bırakmaz. Başak burcu kadını çok hassastır, çabuk küser. Başak kadını sadıktır ama karşısındaki kişi kayıtsız ise,  zengin birine gitmesi de olasıdır.Instagram

Leave A Response

*