Burçlar.. Boğa

Grubu: Toprak
Uğurlu Günü: Cuma
Uğurlu Sayısı: 6
Uğurlu Müziği: Senfoniler
Uğrulu Taşı : Zümrüt
Uğurlu Kokuları: Karanfil, elma çiçeği, müge
Uğurlu çiçeği: Şebboy, kırmızı gül, pembe karanfil
En belirgin Özelliği: Dayanıklılık
En büyük İdeali: Ün
En büyük Hatası: İnat
En büyük isteği: Büyük servet

Tüm burçların içinde en dengeli ve huzurlu olanlar bu burçtan çıkar. Toprak gurubunun ilk burcu olan BOĞA güzellikler ve hayatın hoş taraflarıyla ilgilenmeyi severler. Hayat güzellik katmasını bilirler.

Venüs yıldızının burcu olmasında büyük pozitif katkı vardır. Güzellik, sevgi, güzel sanatları temsil eden venüsün etkisindedir boğa burcu insanları. Venüs yumuşak, verimli, yaşamı güzelleştiren, duyguların anlam kazanmasını sağlayan bir güçtür. Venüs Marsla birlikte sevgiden başka seksi de temsil eder. Kıymetli taşlar, değerli eşyaları venüs temsil eder.

Boğa burcu insanı çok sağlam ve dayanıklıdır. Pek az burçta bulunan dayanma gücü bu burç insanının kendineden emin olmasını sağlar. Boğa burcu insanları, yoksulluğa, sıkıntıya, açlığa bile uzun süre dayanabilirler.

Boğa burcu insanları paranın önemini bilir ve para sayesinde güvene kavuşurlar. Çok zengin olanları dahi tutumludur, israftan kaçar.

Bu burcun erkeği de kadını da sekse çok önem verir. Onlar için seks güzellikler ve para kadar önem taşır. Boğa burcu erkeği, hoş bir kadına kolaylıkla yaklaşabilir ve elde edebilir. Boğa erkekleri kadınlar için para harcamayı gerekli bulmazlar, biraz yakınlık yeterli olacaktır onlar için.  Ancak çok severse durum değişebilir.

Boğa burcu kadını da erkeği de oldukça kıskanç tiplerdir. Bu da en fazla sevgi konusunda ortaya çıkar. Bu burcun insanları çevresinde ünlü, gekliri yüksek ve tanınmış kişilerin bulunmasını ister. Diğer yandan bu durum o çevresindekileri kıskanma neden olur.

Aklına koyduğunu yapan, gayret sarfeden kişlerdir. Hiç bir şeyden yılmaz, başkalarınca olamayacak diye düşünülen şeyleri daha yapmakta kararlı ve azimlidirler.

Boğa burcu kadını sevince tam anlamıyla bağlanır ve evlenir. Eşinin kusurlarını bilir ama görmezden gelir.  Ama aldatılırsa işte o zaman korkulur, tam bir azgın boğaya döner ve bağırır, çağırır, ağlar. Erkek özür dilerse yaşam devam eder, ama aynı şeyler tekrarlanırsa, boğa kadını içine kapanır ve yaşama küser.Instagram

Leave A Response

*