Burçlar.. Terazi

 

Grubu: HavaUğurlu Günü: Çarşamba
Uğurlu Sayısı: 6
Uğurlu Müziği: Romantik Parçalar
Uğurlu Taşı : Opal
Uğurlu çiçeği:  pembe gül, krizantem, unutma beni
En belirgin Özelliği: Saygı
En büyük İdeali: Mükemmel dostluk
En büyük Hatası: Kendini beğenme
En büyük isteği: Değerinin anlaşılması

 Burçların içinde en dengeli olanı. Bu burç adleti, ortaklığı, dengeyi, evliliği, siyaesti, işbirliğin, temsil eder. Terazi burcunun  yıldızı sevgi ve güzel sanatları temsil eden Venüs’tür. Boğa burcuyla ortak paylaşımlarıdır ayrıca yıldızı. Ancak boğadan daha realisttirler. Fikirleri ön plana çıkar.

Terazi burcu insanının sözleri anlamlı, konuşması tatlı olur. En derin hislerini bile gayet yumuşak bir dille ifade etme özelliklerine sahiptirler.Başkalarının işine karışmaktan hoşlanmazlar. Zarif, nazik ve düşünceli insanlardır genellikle.Haksızlığa uğrayanları korumak için çabalarlar. Güzelliğe hayran ve düşkündürler. Kokular, müzik, renkler , çiçekler eşyalar  bu burç insanına mutluluk verir. Daima şık giyinmeyi severler.

Pek çok terazi burcu insanı güzel sanatlarla ilgilidir. Hobi olarak da olsa resim ve müzikle içiçe olmayı severler. Terazinin bir gözü neşeyi, diğer gözü hüznü temsil eder. Onun için de hüzün ve neşe arasında denge kurabilirler.

Terazi Burcu Erkeği: Çok üstün tarafları olan kimselerdir. Bu burcun erkeği; zevke, güzelliğe, dürüstlüğe düşkündür. Kibar, adil bir tiptir. Verdiği sözleri yerine getirir ve karşısındaki insanda da aynı özellikleri arar. Ona söz veripte cayarsanız, büyük yanlış yuaptınız demektir… Unutmaz… Hayal kırıklığına uğrar. Sakin görünen terazi erkeğinin duygusal yönü çok ağırdır.  Karşı cinste kafa uyumu arar. Boş laflardan hoşlanmaz ve bu tür bir kadın onun yanına dahi yaklaşamaz.

terazi erkeği kusursuz kadının peşindedir. Sadece zarafet, güzellik ona yetmez. Yürüyüşü, hareketi de ahenkli olmalıdır onunla birlikte olacak kadının. Terazi erkeği obur değildir, ama mükemmel sofra arar. Onun için yemek masasının görünüşü sadece mideye değil, gözlerine de hitap etmelidir. Paraya önem vermez. Maddeci değildir ama pek çok şeyi elde edebilmek için paraya ihtiayacı olduğunu da bilir. Sevdiği kadında herşeyi bulduğunda vazgeçilmez vevazgeçmez bir aşıktır.

Amaa.. Eğer ihmal edilir, eski ilgi kalmazsa o zaman gözü başka kadınlara kayabilir.

Terazi Burcunda doğmuş kadınlar: Çok cazibeli, dişidirler.  İster güzel olsun, ister olmasın ama cazibeleri her zaman ortadadır. Eğer bir terazi kadınını seviyorsanız; bazı noktalara dikkat etmelisiniz. Onun kararkterini iyi bilmeli ve buna göre davranmalısınız. Ona olan hayranlığınızı sıklıkla dile getirmeli, çiçeklerle sevginizi göstermelisiniz. Bu burcun kadını erkeğinin aksine paraya düşkündür.  Pahalı parfümler, pahalı giysiler kullanmaktan hoşlanır. Ucuz şeyler onlar için sıradandır.

Dengeli tiplerdir. Çok şefkatli değildirler. Verdiğinişz ölçüde alırsınız. Ne fazla, ne eksik. Bağlandığında fedakar olabilir ama bir yere kadar.  Oldukça kıskanç olurlar. Eğer erkeğinin ilgisi azalırsa daha da kıskanç. Onu sürekli sevin yoksa hayata küser ya da intikam almak için farklı yollar deneyebilir.Instagram

Leave A Response

*