Burçlar… Yengeç

Grubu: Su
Uğurlu Günü: Pazartesi
Uğurlu Sayısı: 2
Uğurlu Müziği: Aşk Şarkıları
Uğrulu Taşı : Yakut, aytaşı
Uğurlu Kokuları:  leylak, misk, müge
Uğurlu çiçeği:  Nilüfer,beyaz gül, zambak
En belirgin Özelliği: Sadakat
En büyük İdeali: Maddi güven
En büyük Hatası: Dikkatsizlik
En büyük isteği: Toplumda yükselme

En merhametli ve şefkatli insanlar yengeç burcundan çıkar. Bu burcun insanları kendileri ile ilgili herşeyin gizli kalmasını ister. O nedenle çevresi bu burcu kolay tanıyamaz, sadece maskeli halini görürler.


Yengeç burcunun yıldızı yıldız değil, ay’dır. Güneşten sonra en önemli güç. Ay iç alemi temsil eder. Bu da hassaslığın kendisidir. Yengeç burcu insanları hassas oldukları kadar da romantikdirler. Fakat duygularını gizlerler.

Bazen karamsar, bazen iyimserdirler. En neşeli anda bile bir anda hüzünlenip, ağlayabilirler. Yeni ay çıktığıu zaman enerjileri artar ama ay küçülmeye başladığında güçleri azalır, enerjileri eksilir.  Çok merhametli olan bu burcun insanı aynı zamanda çok şüphecidir.

Yengeç burcu insanı düz yol yerine dolambaçlı olanaı tercih eder. Siz ne kadar aksinin daha kolay ve doğru olduğunu söyleseniz de asla onu ikna edemezsiniz.Bu iş dünyasında da geçerlidir. Diğper iş insanları gibi düşünmek yerine, daimakavisler çizerek, dönerek, gerileyerek rakibini şaşırtarak yol alırlar.

Yengeç burcu insanının negatif özelliklerinden birisi dikkatsizliği, unutkanlığıdır. isimleri unutur,kelimelerde hata yapar ama asla iyiliği unutmaz. Kendine iyilik yapan birini hataı boyunca arar, sorar.

Yengeç burcu erkeği çok duygusal olur. Sevgiliniz bu burçta ise dikkatli olun ve onu üzmemeye gayret edin.

Yengeç burcu kadını ise, çok hassas, kırılgan, sevgiye önem veren insanlardır. Tutumludurlar.  Para harcarlar ama biriktirmek onlar için çok önemlidir. nBu burcun kadının da mantık aramayın, hüsrana uğrarsınız. Misal; neden siyah giyiyorsun, biraz da açık renkler giysen deseniz, bunu hemen olumsuz değerlendirir ve beğenilmediğini, artık sevilmediğini düşünür.Instagram

Leave A Response

*