Cam Bardaklarınız Hoş Aksesuarlara Dönüştürün

Takım bardaklarınızı zaman içinde kırışır ve takım olmaktan çıkar. Peki bu bardakları atacak mıyız? Elbette hayır. Farklı şekillerde değerlendirebilir ve evinizde hoş aksesuarlar elde edip, kullanabilirsiniz.

Nasıl mı? İster mumluk olarak, ister minik çiçeklerinize saksı olarak.

Malzemelere gelince..

Saksı yapmak için çok uğraşa gerek yok. Alt kısmını renkli çakıl koyup, üzerine çiçek toprağınızı koyup çiçeğinizi dikin.

Tea-light olarak kullanmaya gelince; Renkli çakıllar, kum, su ve bardak

İsterseniz renkli çakıllarla, isterseniz yapı malzemeleri satılan yerlerden alacağınız akvaryum kumları kullanın. Kum ve çakılları bardağınızın yarısına kadar doldurun. Üzerine bardağınızı bir parmak kalacak şekilde su ile doldurun ve tea-lightlarınızı üzerine koyun. İşte harika dekoratif bir mumluk nasıl? Çok güzel değil ve kolay değil mi?

Yine bardaklarınızı renkli ip ve tutkal yardımı ile sarıp, saksılık ya da kalemlik olarak değerlendirebilirsiniz.

Bu kadar değil. Dilerseniz, bardağınızın alt ortasını deldirip, balkon ve bahçelerinizde  küçük ampulleri geçirp, şık   avizeler, sarkaçlar elde edebilirsiniz. 

Ya da farklı kavanozlarınızın çevresine tel sarıp, bahçenizdeki ağaçlara asarak, romantik bir bahçe ortamı yaratabilirsiniz

Tasarımlar sınır taımıyor. Biraz kafanızı çalıştırdığınız an çok farklı aksesuarlar ortaya çıkarabilir, kullanmadığınız objelerinizden yeni ürünler elde edebilirsiniz.Instagram

Leave A Response

*