Cildiniz İçin Doğru Formülü Seçin

Her cildin yapısı farklıdır. Bu nedenle başkası için uygun olan bir kozmetik ürünü sizin cildinize uygun olmayabilir. Cilt türünüze göre doğru formülü bulup, onu seçerseniz hem makyajınız mükemmel olur, hem cildiniz sağlıklı olur.

Yağlı ciltler için; Yağ bazlı ürünler yerine daha yoğun olan matlaştırıcı fondötenleri ve allıkları seçmelisiniz. Sıvı fondöten ce likit allıklar ciltteki yağla birleşip, akar bu da cildinize ve görünümüze zarar verir. Chanel’in Vitalumiere Aqua, cilde doğal ışıltı veriyor ve yağlı ciltte büyük uyum sağlıyor. Fiyatı ise; 99 TL Ayrıca köpük fondötenlerde cildinize uygun olabilir ama denemeden almayın. Bourjois Mineral Matte‘nin fondöteni hem uygun fiyattai hem gayet güzel mat bir görünüm elde edbiliyorsunuz.

Kuru Ciltler; Gliserin, lanolin gibi yumuşatıcılar içeren, yağ bazlı sıvı fondötenleri ve likit ve krem allıkları seçmelisiniz.  Shiseido’nun allıkları size uygun olabilir.  Allık renkleri alevli altın mercan ve Işıltılı parlak pembe, tek başlarına kullanılabileceği gibi, göz kamaştıran üçüncü bir renk yaratmak amacıyla fırçayı iki rengin üzerinde birden döndürüp karıştırarak bir arada uygulanabilir. Limangoda bu allık tam pallet takım olarak çok avantajlı fiyatlarla.

Karma ciltler; Bu cilt türü biraz uğraştıtır. Farklı bölgelerde farklı görüntü olduğu için, yanaklarınıza renkli nemlendirici uygulayıp,burna doğru dağıtın. Alnınıza ve burnunuza ise pudra uygulayın. Laura Mercier Loose Setting Powder in Translucent renkli nemlendirciyi sabitliyor ve çizgilerin içine girmesini önlüyor.

Normal ciltler; lekelerinizi kapatmak için; kremsi bir fondöten kullanmalısınız. Bobbi Brown Stick Foundation kullanımı oldukça kolay bir malzeme ve doğal bir görünüm verirken cildinizi pürüzsüzleştiriyor
Instagram

Leave A Response

*