Cildinizi arındırıp tazeleyin

Güneş ışınları,  çevre kirliliği, nem gibi faktörler cildin kirlenmesine ışıltısını kaybetmesine yol açıyor. Evde hazırlayacağınız maskeler ile cildinizi kirlerden, lekelerden arındırıp, canlı ve ışıl ışıl bir cilde kavuşabilirsiniz.

Bunun için önereceğimiz maskeler..

  • Beyaz kil, yulaf ya da mısır unu, el kremi ve miktar suyu karıştırın. Malzemelerin birbirine iyice karışmasını sağlayın. Makyajdan arınmış cilde yapmış olduğunuz bu kremi sürün. Dairesel hareketler ile cildin emmesini sağlayın. 15 dakika bekledikten sonra ılık su ile temizleyip, nemlendirici kreminizi sürün.
  • Yoğurt ve limon ve yulaftan yardım alın.  3 tatlı kaşığı yoğurdu, 1 tatlı kaşığı yulafı ve yarım limonun suyunu karıştırın. Tamizlenmiş cilde sürün ve 10 dakika kadar bekletin.
  • Aspirin kullanın. Nasıl mı? Aspirin cildi ölü deriden arındırıp, cildin kendisini yenilemesine yardımcı oluyor.  Maskeyi hazırlamak için 3 aspirini, 1 çay kaşığı balı ve 2 çay kaşığı suyu karıştırıp, temiz cilde sürün. Dairesel hareketlerle cilde yedirin. 20 dk. bekletip, ovun. Daha sonra cildinizi durulayın. Bu maske ve kremleri haftada 3 gün cildinize uygulayın. 

cilt-maske-2Instagram

Leave A Response

*