Çizgili Modası.. Çizgili Giysiler Nasıl Giyilir?

Bu yaz puantiyeli elbise ve ayakabılar gibi çizgili, verev çizgili elbise, etek ve bikinilerde çok moda.

Peki çizgili elbise ya da etek nasıl giyilir, kimler nasıl seçim yapmalıdır?

Öncelikle çizgili bir etek ya da bluz seçtiyseniz, bir diğer parçanın düz olmasına dikkat edin. Tamamiyle çizgiliyi kullanmak, her vücutta düzgün durmaz. Seçtiğiniz çizgili kıyafetin bedeninize uyuması gerekir.

Kalçalarınız çok dar ve beliniz kalınsa, kalçadan itibaren verev ya da enine çizgili kabarıkveya volanlı etekler vücudunuzun orantısını düzeltecektir.

Çok kalın çizgili seçerseniz, sizi kilolu gösterir. Özellikle enine çizgili ise.

Eğer vücudunuzun üstü kalın, alt kısmı ince ise, sakın çizgiliyi üstte kullanmayın. Sizi daha kalın gösterir. Onun yerine üstü düz, altı enine çizgili modelleri tercih edin. Ya da tam tersi, üst tarafınız ince alt kısmınız genişse, üstte ince çizgili, altta ise, düz bir etek ya da pantolonla kombine edin.

Kısa boyluysanız yatay yerine, dikey veverev çizgili kıyafetleri tercih edin.. Özellikle dikey çizgili etek ve pantolonlar boyunuzu daha uzun gösterecektir. ama çok ince yapılıysanız, boyuna çizgili yerine enine kalın çizgili tercihiniz olmalı.

Bikini seçiminde de armut bir vücut şekliniz varsa, her türlü çizgili seçim üzerinizde düzgün duracaktır. Kalın belli iseniz, alt kısmı  çizgili, üstü düz seçim yapmalısınız.Instagram

Leave A Response

*