Defne Joy Foster Sevenlerini Acıya Boğdu


O yaşam dolu, neşeli, şen ve olduğu gibi olan yapmacıksız, doğal güzel bir insandı. Bir gece gözlerini kapadı ve artık hiç açamayacak. Sevenlerini yasa boğdu Defne Joy Foster… Onu küçükten büyüğe sevmeyen yoktu. Sempatik tavrı, doğal davranışları ile yaptığı programları izletirdi hep.. Yapacak daha çok işi vardı ama ölüm engel oldu. Bu erken ölümü onu sevdiklerinden ayırdı.

Küçük yaştan bu yana astım hastası olduğu belirtilen Defne Joy Foster, Ahmet Altan’ın oğlu Kerem Altan’ın Caddebostan’daki evinde sabaha karşı hayatını kaybetmişti.

Annesi Türk, babası  Amerikan olan Defne Joy Foster,  2 Mayıs 1979 yılında Sinop’ta doğdu. Ortaokulu İzmir Alsancak Ortaokulunda okudu.

İlk olarak Kral TV DJ’yi olarak ekran başına geçen Foster, daha sonra çeşitli kanallarda müzik programı sunuculuğu yaptı.Uzunca bir süre Sihirli Annem adlı dizide Eda karakterini canlandırmıştır. Oyunculuğun dışında bir süre tekrar program sunmuştur. tv8’de yayınlanan Bir İş İçin Lazım adlı programı Cemil Büyükdöğerli ile birlikte sunmuştu . Bunun dışında bir TRT programı olan Çeyiz Şov’u sunmuştu . Ayrıca Kanal 7’de “Zula” adlı programın sunuculuğunu yapmıştı. Son olarak Acun Ilıcalı’nın sunup, yapımını üstlendiği “Yok Böyle Dans” adlı programda yarışmacı olarak katılmıştı.

Haziran 2008’de Assos’ta Görüntü Yönetmeni İlker Yasin Solmaz ile  evlendi. 13 Haziran 2009 tarihinde bu evlilikten Can Kılıç adını verdiği oğlu dünyaya geldi.
Instagram

Leave A Response

*