Devlet Tiyatroları Kapatılmasın Diyorsanız Haydi İmzaya

 

“Hepiniz milletvekili olabilirsiniz, bakan olabilirsiniz… Hatta cumhurbaşkanı olabilirsiniz. Fakat sanatkar olamazsınız.”

“Türk milletinin tarihi bir vasfı da güzel sanatları sevmek ve onda yükselmektir. Bunun içindir ki, milletimizin güzel sanatlara sevgisini mütemadiyen ve her türlü vasıta ve tedbirle besleyerek inkişaf ettirmek milli ülkümüzdür.”
“İnsanlar olgunlaşmak için bazı şeylere muhtaçtır. Bir millet ki resim yapmaz, bir millet ki heykel yapmaz, bir millet ki fennin gerektirdiği şeyleri yapmaz; itiraf etmeli ki o milletin ilerleme yolunda yeri yoktur.
Bu sözlerin sahibi hepinizinde bileceği gibi Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e ait…
Son zamanlarda üzerinde tartışılan bir konu var bilndiği gibi. Devlet Tiyatrolarının kapatılması…  Başbakanlığın taslağı hayata geçerse, bu Devlet Tiyatroları’nı kapatmak anlamına geliyor. Türkiye’yi tiyatro anlamında çölleştirmek demek. 623 oyuncuyla 56 sahnede   eser üreten, kasaba kasaba gezen bir kurum D.T. Yıl içerisinde yurtiçi ve yurtdışında turneler yapıyor.. Çok az bir bütçe ile çok büyük işler başarılıyor.
Devlet Tiyatrolarına tam destek vermek, kapanmasına “HAYIR” demek için bir imza kampanyası başlatıldı. Siz de DEVLET TİYATROLARI kapatılmasın diyorsanız;  bu linki açın ve imzanızı verin
http://devlettiyatrolarikapatilmasin.com/index.php/imza-kampanyasi/


Instagram

Leave A Response

*