Dişlerdeki Sarı Lekelere Çözüm Önerileri

 

dis-sararmaTükettiğiniz çay, sigara ve kahve zaman içinde dişlerde sarı lekeler oluşmasına neden oluyor. Bu kalıcı lekeler göze hiç  hoş görünmüyor. Diş macunları da ne yazık ki istenilen sonucu vermiyor. Peki bu sarı lekelerden nasıl kurtulabilirsiniz?
Diş beyazlatma yöntemi kesin bir çözüm olabilir. Beryazlatma 2 şekilde yapılabilir.

Birincisi kendi kendinize uygulayabileceğiniz bir yöntem. Kendiniz uygulayabilirsinbiz ama hekimi yardımıyla. Hekiminiz ağız ölçüsünü alacak ve diş üzerine beyaz kalıp hazırlayacak. Bu kalıpların içine doktorunuzun verdiği ilaç yerleştirilecek. Bu kalıp günde 6 ile 8 saat boyunca takılarak uygulanac. Bu işlem sonunda leklerden kurtulmuş, bembeyaz inci dişleriniz olacak.

Diğer bir yöntem ise; diş üzerine renkli ışık kaynağı uygulamasıdır.

Dişlerinizin sararmaması için önleminizi almalısınız. Sadece diş macunu yeterli olamayacak. Mutlaka diş ipi ve diş gargarası kullanmalı ve sigara, çay, kahve içimini azaltmalısınız. Sağlıklı gülüşler..Instagram

1 Comment on this article. Feel free to join this conversation.

  1. Piracetam , 18:30 -

    Merhabalar,yaklaşık altı aydır çıkmaya devam eden yirmi yaş dişlerim var.Sol alt çenedeki iki yıldır çıkıyor ve tamamlanmak üzere.Sol üst çenedeki ise yatay durumda ve çıktığı halde sürekli ağrı yapıyor.Şimdi sağ üst tarafta diş çıkarıyorum.Bununla beraber yüzüme,boynuma ve kulağıma yayılan dayanılmaz bir ağrı var.Üst çenedeki yirmilik dişler çıkmaya başladığından beri mide şikayetlerim başladı.Bulantı,reflü,karnımda ağrı ve gaz oluyor.Diğer tüm tetkikler temiz.Bu dişler bu şikayetleri yapar mı?

Leave A Response

*