Diyabetimi Seviyorum


Şeker hastalığına 30 yıl önce yakalanan ve bu nedenle hastalığın inceliğini bilen ve bu konuda öğrendiklerini, hastalığın inceliklerini çok özel bilgilerle bir okuyucuyla paylaşan Gazeteci yazar Emine Çaykara, “Diyabetimi Seviyorum” kitabında, “Diyabetten korkmayın, onu yönetin,” diyor.

Kâh gülerek kâh hüzünlenerek okuyacağınız bu kitap, şeker hastalığının sağlıklı yaşamak için nasıl bir fırsata dönüştürüleceğini anlatan ve hayata güler yüzle bakan bir yaşam rehberi olma özelliğini taşıyor. Şeker hastalarına yönelik pratik tıbbi bilgileri, tavsiyeleri, merak edilenleri ve beslenme tüyolarını bulacağınız bu kitap, birebir ve bilinçli bir tanıklığın insana yaşam yolunda neler kattığının da bir özeti.

Çağımızın hastalığıyla baş etmenin yolları neler? Diyabetle birlikte vücudumuzda neler oluyor? Ebeveynler çocuklarına nasıl davranmalı? Ekmek ve baklagiller ne derece önemli? Korkmadan yönetmek için tüyolar…

Diyabetimi Seviyorum- Sağlıklı Yaşam İçin Tatlı Öneriler Kitabı, 30 yılı aşkın şeker hastalığıyla yaşayan bir diyabetlinin bu hastalığı nasıl sağlıklı yaşama dönüştürdüğünün hikayesi. İçinde diyabete ve beslenmeye ilişkin bütün bilgiler, merak edilen sorular ve diyabetini iyi yöneten bir diyabetlinin özel yemek tarifleri yer alıyor.

Diyabetli bir yaşam sürüyorsanız, mutlaka alıp okumalısınız. Diyabetli değilseniz de okuyun. Gelecekte ne olacağını bilemezsiniz.

Sağlıklı GünlerInstagram

Leave A Response

*