Doğal cilt bakım ürünleri

cilt-bakim-22Cildiniz için yüzlerce lira harcıyorsunuz harcamasına da acaba yeterli oluyor mu?

Burada sizlerle doğal vilt bakım ürünlerini kendinizin yapması için bir kaç öneri sunacağız.

SİYAH NOKTALARINIZ MI VAR?

Çözümü kolay .. Yoğurt , bal, domates, kil, badem yağı

  • 1 tatlı kaşığı yoğurdun içine bir tatlı kaşığı süzme balı ve bir domatesin suyunu sıkıp, karıştırın. Temiz lenmiş cildinize sürün ve 10 15 dakika bekletip, ılık su ile durulayın. Hemen arkasından nemlendiricinizi sürün.
  • 1 tatlı kaşığı kili, 1’er tatlı kaşığı badem yağı ve 1 tatlı kaşığı ile karıştırıp, temiz cilde uyguışayıni Yarım saat bekletip, su ile durulayın.

SIKILAŞTIRMA MASKESİ

  • 1 ayvanın çekirdeğini 1 fincan suda 2 gün bekletin. Jöle gibi şekil alınca temizlenmiş cildinize sürün 20 dakika bekletip, su ile temizleyin ve E vitamini içeren nemlendirici sürün. Bu meskeyi haftada 2defa yugulayın.
  • 1 çay kaşığı yaş maya ile 1tatlı kaşığı sütü karrıştırın.Temizlenmiş yüzünüze sürüp, 20 dakika bekletin. Bu maske cildinizi toparlar ve parlaklaştırır.

KIRIŞIKLIKLAR İÇİN MASKE

  • Bir miktar ıhlamurun çiçek ve yapraklarını ezin. Daha sonra süt ve salatalık suyu ilave ederek krem kıvamına gelinceye kadar yoğurun ve gece yatmadan önce cildinize iyice sürün.Bu maskeyi haftada iki defa uygulayabilirsiniz.
  • 1 Çorba kaşığı bal, 1 fincan limon, 2 adet yumurta akı ve 1 çorba kaşığı badem yağını yarım fincan süt karıştırıp, kırışık bölgelere uygulayın

TONİKLER
Kuşburnu ve  suyu çay gibi demleyip cildinizi bununla silin.

YAĞLI CİLTLER İÇİN TONİK
1 kaşık elma sirkesi ile 8 kaşık maden suyunu karıştırıp, yağlı cilt için güzel bir tonik elde edebilirsiniz. Cildinizi temizledikten sonra, tonikle ıslatılmış bir pamuk yardımıyla silerek, sabah ve akşam cildinizi canlandırıp sıkılaştırın.

SİVİLCELİ CİLTLER İÇİN TONİK
Malzeme: Bir tutam biberiye otu, Bir tutam adaçayı, Saf alkol
Uygulama: Bir tutam biberiye otu ve bir tutam adaçayı kaynamış suya atarak demleyim. 15 – 20 dk bekletin. Temiz bir kaba süzerek içerisine bir kahve fincanı saf alkol ilave edin ve karıştırın. 15 – 20 gün temiz bir pamukla yada bezle yüzünüze uygulayabilirsiniz.

KURU CİLTLER İÇİN TONİK

Bir çay kaşığı susam yağı, birer çay kaşığı Zeytin yağı, gliserin,elma sirkesi ve bir kahve fincanı maden suyu ile karıştırıp, cildinize pamuk yardımı ilesürün.Instagram

Leave A Response

*