Düğün hazırlıklarında son nokta.. pasta, davetiye seçimi

Düğün günü yaklaştı. En son hazılıkları yapıyorsunuz. Davetiye, nikah şekeri, pasta.. Bir düğünün olmazsa olmazlarından..

DAVETİYE : Davetiye seçiminizde en az eş seçiminiz kadar özenle seçilmelidir. Seçiminizi tamaladıktan sonra unutulmaması gereken bir konuda davetli sayısına göre davetiye yaptırmanızdır. Son dönemde düğünün konseptine uygun davetiye çeşitleri ön planda. Davetiyeniz için özel tasarımlar düşünüyorsanız en başından her şeyi hesaba katın,

El çiçeğiniz, gelinliğinizdeki kullanılan şifon veya tüller, düğün mekanı özellikleri, pastanızdaki süslemeler davetiyenize ilham kaynağı oluyor. Diyelim ki pastanızda kelebek süslemeleri ön planda , davetiyelerin üzerine de bu desenlerle süslemeniz daha uygun olur. Yazı ve renklerini de bu özelliklere göre seçmenizde fayda olacaktır.     Bu iş için ayıracağınız bütçeyi önceden belirleyin ve bu bütçeye uygun bir davetiye modeli seçin.

Böylece konfirmeleri zamanında alabilir ve gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz. Ayrıca, uzakta bulunan davetlileri öncelikli olarak davetiyelerinizi gönderirken ilk gönderilecekler arasına alın. Özenle seçtiğiniz davetiyenize davetli isimlerini tükenmez kalemle yazarsanız, görüntü basitleşecektir. Bunun yerine, özel kalın uçlu bir kalemle yazmayı veya hat sanatıyla yazdırmayı tercih edin. Davetli listesinin doğru oluşturulması.

Evlilik hazırlıklarının telaşı içinde, bazı akrabalarınızı, arkadaşlarınızı bu listeye kaydetmeyi unutabilirsiniz. Bu yüzden de sonradan pişman olmamak için davetli listenizi çok önceden hazırlamaya başlayın, son ana bırakmayın. Davetiyelerinize adet verirken son anda aklınıza gelebilecek isimleri unutmayın.10-15 kadar fazla davetiye bastırın. Zarfın üzerindeki davetli isimlerini davetiyeyi aldığınız firmaya yazdırtırsanız sizin için daha iyi olur. Kaligrafi ile yazılmış isimler her zaman daha zarif , özenli ve şık olur. Elbette kendi elinizle yazacağınız isimlerde karşı tarafa verdiğiniz önemin bir göstergei olacaktır. Yapılmaması gereken bir şey varsa o da asla davetli ismini yazmadan vermek olacaktır.

DÜĞÜN PASTALARI: Düğünün en tatlı anlarından düğün pastası. Zevke göre farklı sunum, tasarım ve tatlarıyla çok özel gününüze özel pastalar aramalısınız. Pek çok düğün pastası için seçenekleriniz var.

Kışın krem rengi ve beyaz, yazın ise sarı, pembe, somon renkleri ile melek motifleri ve canlı çiçek kullanılan pastalar daha çok kullanılıyor. Ayrıca pastanın gelinliğin ve damatlığın rengine uyum sağlaması çok önemli.Bunun için kullanılacak en uygun renkler; beyaz-sarı, beyaz-somon, beyaz-pembe gibi beyazla beraber kullanılan renkler.  Ayrıca salon düğünü ya da kır düğünlerine göre de seçimler değişebiliyor.Instagram

Leave A Response

*