Eski Giysilerinizi Yenileyin

Hepinizin dolabında çok eski yıllardan kalmış, modası geçmiş ama atmaya kıyamadığınız giysiler vardır.  Bunları değerlendiripo, yeniye uyarlayabilir ve çok güzel parçalar elde edebilirsiniz. Nasıl mı?

Çok uzun bir eteğiniz var ve bunu giydiğiniz zaman bacak boyunuz kısaldığını düşünüyorsunuz diyelim. Biraz dikişten anlıyorsanız-anlamıyorsanız da bir terziye götürün- Hemen mini bir eteğe çevirin. Nasıl çokı basit değil mi?

Ya da jean pantolonunuz var. Değişik nedenlerden dolayı artık giymiyorsunuz. Çanta yapın. Evet oldukça kolay bir çanta elde edebilirsinz. Ağının bitim yerinden kesin, Dikin. Çıkardığınız bölümlerden çanta sapı yapın. Dilerseniz, küçük motiflerle ya da der ile süsleyin. İşte size hoş bir kot çanta.

Elbisenizi giymekten sıkıldıysanız, modeline göre bel ya da kalça hizasından kesip, bir bluza çevirebilirsiniz.

Artık giymediğpiniz bir tişörtünüzü bir kaç makas darbesi ile farkl bir modele dönüştürebilirsiniz. Kollarını kesin. Yakayı açın, dilerseniz dantellerle süsleyin.

Bermuda pantolonunuz var ama siz bermuda giymekten hoşlanmıyorsunuz. Bir şekilde almışsınız. Paçalarını lastik geçecek şekilde kıvırın, lastiği geçirip, kendi kumaşından minik bir fiyonk yapın, alın size golf pantolon.

Penye bir elbisenizi çok şık bir elbiseye dönüştürmek mümkün. Roba kısmından elbisenizi kesin ve dantelle ördüğünüz, ya da dantel bir yaka kısmını bu kısma dikin. Ortaya çok hoş bir elbise çıkar.

Önemli olan biraz beyninizi ve hayaliniz çalıştırıp, yeni tasarılar ortaya çıkarmak.
Instagram