Estetikte Son Gelişme “Lipivage”


Estetikte yenilikler bitmiyor. Ağız çevresi kıvrımlarından tutun da yüzdeki yağ erimelerine, elmacık kemiklerinin çkömesinden kaynaklanan deformasyona kadar pek çok alanda etkili olan ve ilerde göğüs büyütmede de etkili olavcak olan yeni yöntem “Lipivage”..

Yöntem özel bir cihazla uygulanıyor. Hastadan alınan yağ parçalarının gerekli bölgeye enjekte edilerek sağlanıyor.

Acıbadem Kozyatağı Hastanesi Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Aydın Saray, bu yeni yöntem hakkında bakın neler söylüyor:

Kullanılan maddeler çok önemli!

Lipivage yönteminde ameliyat  sırasında bir cihaz kullanıyoruz. Hastaların bazıları özellikle silikon gibi yabancı bir cisim istemediğinden dolayı alternatif arayışlarına giriyor. Bizim kullandığımız yöntemde, kişinin kendi vücudundan alınan yağ dokusu devreye giriyor.

Özellikle alternatif arayışında olanların çok dikkat etmesi gerekiyor. Çünkü güvenilir olmayan silikon ve yağları kullanmak  son derece sakıncalı. Bu maddelerin ciltte kullanılması çok büyük felaketlerle sonuçlanıyor; memede yaygın apse ve iltihaba neden olabiliyor. Çünkü bu yağların içinde mekanik, metal yağlarına benzeyen bazı içerikler bulunuyor. İngiltere’de bu yüzden iki hastanın memesi alınmak zorunda kaldı.

Dolgun kadınlardaki yağlardan yararlanıyoruz!Günümüzde komplikasyon olasılığı az olduğundan dolayı hastanın kendi dokusuyla meme büyütülmesi estetiği, son günlerde daha çok tercih ediliyor. Ancak burada hastadan yeterli miktarda yağın toplanması önemli bir faktör. Yaklaşık 200-250 ml yağ alınıp enjekte edilmesi gerekiyor. Bu yağları da daha çok karın, bacak, popo bölgesinden alıyoruz. Çok ince kadınlarda yağ bulamadığımızdan bu yöntemi kullanılması mümkün olamıyor.

Avantajı nedir?

Lipivage sayesinde hastaya daha fazla yağ enjekte ediliyor. Diğer yöntemlerle enjeksiyon yapıldığında, yüzde 15-30 oranındaki erime oranı azalıyor, yağ vücutta daha uzun süre kalıyor. Çünkü yağ enjeksiyonlarında en önemli sorun kalıcılığın fazla olmamasıydı. Lipivage yönteminin en büyük avantajı kalıcılığı. Aynı zamanda yağ enjeksiyonu gibi yüze dolgunluk  kazandırmakta kişinin kendi dokusunu kullandığımız için avantajlı olan bir yöntemi çok daha cazip ve yüz güldürücü hale getirmiş oluyoruz.

Yüzün hangi bölgelerinde kullanılıyor?

•    Ağız çevresi kıvrımlarında.
•    Bağ dokusundaki azalma ve çökmelerde.
•    Elmacık kemiklerinin üzrerindeki yağ çekilmelerinde.
•    Yüzdeki yağ erimelerinde.
•    Travma sonrası yüz ve vücutttaki bağ-yağ dokusu erime ve kayıplarında.
•    Hastanın anamotik yapısından kaynaklanan bazı doğal çöküntü ve doğal boşlukları doldurmakta.

Yöntem aynı zamanda trafik kazaları veya diğer travmalar sonrasında vücutta meydana gelen çökmeler, yaralanmalar sonucu oluşan kontor bozukluklarında oldukça uzun süreli ve tatminkar bir şekilde doldurmayı sağlayarak normale dönmeyi sağlıyor. Bunun yanı sıra son zamanlarda moda olan ve dünyada henüz her merkezde yapılmayan, yağ enjeksiyonu ile meme büyütme ya da eksik olan meme dokusunu tamamlama için de kullanılıyor.

Yağ enjeksiyonu meme büyütmede gelecekte avantaj sağlayabilir mi?

Yağ hücrelerinin içinde yüzde altı oranında çok yönlü değişim gösterebilen kök hücreler var. Zaman içinde bu kök hücrelerden çok daha kalıcı meme konturları elde edilmeye çalışılıyor. Yağı destekleyerek, yağın büyümesini ve kalıcılığını sağlamak amaçlanıyor. Silikon şu anda meme büyütmede geçerli altın standart. Fakat bazı hastalar kişisel nedenler, dini nedenler veya korku nedeniyle bunu istemiyor, tercih etmiyor. Yöntemin geliştirilmesi meme büyütmede gelecekte iyi bir alternatif olmasını sağlayabilir.Instagram

Leave A Response

*