Evde yoga yapmaya ne dersiniz


Evde ya da bahçenizde uygulayabileceğiniz bazı basit yoga hareketleri ile kaslarınızı sıkılaştırmak, hormonlarınızı dengeleyip, metebolizmanızı düzene sokmak ve stresten arınmak ister misiniz? Dilerseniz bu hareketleri eşinizle birlikte uygulayarak poızitif enerjinizi birlikte kazanabilir ve birlikte yoga yapmanın keyfine psikolojik ve fiziksel olarak varabilirsiniz.

O halde basit ve keyifli yoga hereketlerini deneyin.Hareketlere başlamadan önce elbette ısınmalısınız. Bunun içinde boynunuzdan itibaren tüm bedeninizi dairesel hareketlerle yogaya hazırlayın.

Bulunduğunuz ortamın sessiz ve sakin olmasına özen gösterin

İlk hareketiniz

Eşinizle yaparken; ısınma hareketinden sonra sırt sırta verip, bağdaş kurar pozisyonda oturun. Nefes alırken, karnızı içe çekin, verirken bırakın. Ellerinizi, dizlerinizin üzerinde serbet halde tutun.

 

 

İkinci hareket

Dik durumda gözlerinizi sabit bir noktada tutarak derin nefes alın. Nefes alırken aldığınız nefesin karnınıza kadar indiğini hissedin. Bu egzersizi 10 defa tekrarlayın. Bu hareket karın kaslarına, iç organlara masaj yapmaya, sindirimi düzenlemeye yardımcı oluyor.

Üçüncü  hareket

Ayakta durun. Ellerinizi birbirne bağlayarak başınızn üzerinde tutun. Önce sol yan tarafa doğru eğilin. Eğilirken ağırlığınızı o yönde hissedin. Bu pozisyonda başınızı omuzunuzun üzerinden çevirip, aşağı bakın. Nefes alırken kolaarınızı ilk duruşa getirn verirken soldan yana doğru imndirin. Aynı hereketi sağ tarafınızda uygulayın. En az 3 defa hareketi yineleyin. Bu hareket nefes ve hareket koordinasyonunu sağlar ve belin iki tarafındaki dokuları harekete geiçirir.

Dördüncü hareket

Ayaklarınızı kalça genişliğinde açık tutun. Bu pozisyonda iken ellerinizi öne doğru yere paralel şekilde uzatın. Dizlerinizi hafif kırarak çömelin. Çömelirken nefes verin, kalkarken nefes alın. Hareketi 5 defa yineleyin. Bu hareket karın ve bacak kaslarını güçlendirir. İç ve alt bacaklara enerji yayılmasını sağlar. Tek dikkat etmeniz gereken ağırlığın bacaklarda hissedilmesi için poponuzu dışarıya çıkarmadan yapmanız.

Düzenli olarak yaptığınız takdirde vücudunuz forma girer ve enerji kazanımı elde edersiniz.Instagram

Leave A Response

*