Evinizi Güzelleştirme Vakti

Yaz geliyor… Evinizde bir takım değişiklikler yapma zamanı. Hem temizlik, hem dekorasyon.

Bunlar için illaki de bir ustaya ihtiyacınız yok. Ev işleri ile uğraşırken hem stres atabilir, hem hobi edinebilirsiniz.

 

  • Çerçevelerden başlayalım. Pazarlarda dahi satılan çok hoş tablolar var. Ya da kendiniz farklı bir şeyler deneyebilirsiniz. Bunlar hazırsa sıra geldi bu işi görecek olan malzemelere..

Matkap, bir kaç dübel, vidalar..

Önce odanızda neyi nereye, nasıl asacağınıza karar verin. Sonra alın elinize cetveli ölçüsünü alıp, matkay yardımıyla delin duvarınızı, takın dübeli, çakın vidayı. Artık hazır, güzel tablolarınızı asabilirsiniz.

  • Duvar Kağıtlarında sıra. Sıradan duvarlarınızı biraz renklendirip, baharı yaşamaya ne dersiniz? Yapı marketlerde bulabikeceğiniz farklı duvar kağıtları ile evinizin havasını değiştirin. Aldığınız duvar kağıdını içeriği okuyarak talimatlar doğrultusunda yapıştırın. Harika değil mi?
  • Dekoratif duvar süsleri ve aynaları ile evinizi neşelendirin. Evmanya‘da çok uygun fiyatlarlabulabilirsiniz
  • Sıra geldi, bahçeye… Bahçenize sevimli çitler yapmaya hayır demezsiniz sanırım. Farkındaysanız evinizin tadilatını kendiniz yapıyorsunuz. Hazır çitler alın. Yapı merketlerdei Koçtaş’ta bulabilirsiniz. Çitinizi aldınız mı? Sıra geldi onları yerleştirmeye. Çitleri toprağa uygun oyuklar açarak  dikin. Hatta dilerseniz sonra boyayabilirsiniz.

  • Bahçeye gelmişken, bahçeyi de çiçeklendirmenin tam zamanı. Yine marketlerde bulabileceğiniz çeşit çeşit çiçek tohumlarını bahçenizin istediğiniz bölümlerine dikin ve sulamasına dikkat edin.

Bakın tüm bunlar için ustaya gerek yok. Zevkle ve keyifle yapabilirsiniz. Hatta bir arkadaşınızdan yardım alabilir, eğlenceli bir hale dönüştürebilirsiniz bu işlemleri.

Heps bittiye, alın şimdi elinize, çayınızı, kahvenizi ya da ne bileyim biranızı… Evinizin keyfini çıkarın.

Instagram

Leave A Response

*