Evinizi masrafsız dekore etmek elinizde


Evinizin dekorunu değiştirmeye ne dersiniz? Sürekli aynı eşya ve aynı dekor bir süre sonra insanı sıkıp, bunaltabiliyor. Ufat tefek değişikliler ve aksesuarlarla farklı bir ortam yaratmak elinizde.

  • İkea vb. yerlerde satılan açık raflar odanızda farklılık yaratmanızda yarar sağlayacaktır. Dilerseniz kitaplık olarak, dilerseniz çiçeklik olarak kullanabilirsiniz. Seçim size ve yaratıcılığınıza kalmış.
  • Farklı renk ve boyutlarda mumları  birlikte kullanarak şık bir köşe oluşturabilirsiniz.
  • Kullanmış olduğunuz mobilyaların renklerinden bıktıysanız, çok fazla masraf etmeden yenileyebilirsiniz. İki uyumlu farklı renkte alacağınız büyük boy şallarınızla ya da evinizde artık kullanmadığınız pamuklu şallarınızı bunun için kullanabilirsiniz.
  • Aydınlatmanızı değiştirebilirsiniz. Klasik tepeden aydınlatma yerine odanızın ya da salonunuzun farklı köşelerine koyacağınız lambalıklarla romanktik bir ortam yakalayabilirsiniz. Ya da Japon geleneksel aydınlatması, Japon fenerleri üzerine kaplanan kağıt sayesinde yumuşak bir ışık yaydığından, hem iç, hem dış mekanda tercih edebilirsiniz. Ayrıca, dilerseniz içinde yakacağınız minik mumları da bu şekilde dekore edebilirsiniz.
  • Dilerseniz, salonunuzun bir köşesini duvar kağıdı ile kaplayıp, değişik, farklı bir ortam yaratabilirsiniz.
  • Işık oyunları evinizde eğlenceli bir ortam yaratabilir. Tek yapmanız gereken, delikli veya dantelli bir kumaş parçasıyla, abajur başlıklarınızı yenilemek olacaktır. Işık dantellerin arasından süzülerek, duvarda veya tavanda desen oyunları oluşturacaktır.
  • Televizyon köşenizde değişiklikler yapmanız mümkün. Eski sehpa ya da televizyonluğunuzun yerine biraz yaratıcılığınızı kullanarak farklı bir görünüm ortaya çıkarabilirsiniz. Nasıl mı? Mesela evinizde çok eski model bir televiyon var. Çıkarttırın ekranını, ortasına bir raf yaptırın. Hoş bir yeni televizyonluğunuz oldu işte. Veya ekranı çıkartmadan yan çevirip, üzerine televizyonunuzu koyabilirsiniz.
  • Zevkinize kalmış bir şey.Yere farklı ya d koltuğunuza uyumlu renklerde bir iki yastık atmakta işe yarar
  • Salonunuza ya da mutfağınıza asma raflar yapabilirsiniz. Bunun içinde çok fazla masrafa gerek yok. 3 y-4 tane hazır tekli sunta alın  veya marangoza kestirin. Dört köşesinden halat ipimnin gireceği şekilde delikler açtırın. Gelin eve. O deliklerden halatınızı geçirip, boy kontrolünü yapın, düğüm atın, ikinci suntanın deliklerinden geçirin, yine düğüm atın. Sıra ile rafları hazırladıktan sonra tek kalan şey tavana asmak iiin, matkapla tavanınıza delik açıpk, asmak olacak. İşte hoş bir raf. Dilerseniz Başlamadan önce dilediğiniz, mobilya boyası ile boyayın.Tüm bunları yaptıktan sonra farklı bir ortam yarattığınızı göreceksiniz.

Instagram

Leave A Response

*