Evinizin dağınıklığından mı rahatsızsınız?


Siz topluyorsunuz ama bir bakıyorsunuz ki saatler geçmeden eviniz gene dağılmış, aradığınızı koyduğunuz yerde bulamaz mı oldunuz? O zaman yazdıklarımızı dikkate alın. Çok zorlanmadan kısa süre içinde dağınıklıklarınızdan kurtulun…

Elinize bir sepet ya da büyükçe bir poşet alın. Evinizin bir köşesinden başlayın dolaşmaya..

Kadınlar erkeklere göre daha bir ıncık cincik meraklısıdır ve zamanla evde olmaması gereken bir çok fazlalık oluşur. İşte şimdi o eşyalardan kurtulmanın zamanı. İhtiayacınız olmayan eşyaları elinizdeki poşete doldurun. Nasıl dağınıklığın azaldığını farkedeceksiniz. Ama henüz bitmedi. Bir poşet daha alın elinize ve yine odaları turlamaya başlayın. Şimdi de olması gereken yerinde olmayan ne kadar eşya, aksesuar, gazete, kitap, oyuncak varsa onları önce bu torbaya atın. Sonra başlayın elinizdeki eşyaları gerçek yerine koymaya

Şimdi sıra geldi çalışma masanıza… Ne kadar eski mektup, dergi, yazışma, kalem, kağıt varsa atın onları. Bazıları gerekli mi? O zaman alın bir klasör koyun içine. Nasıl masanız da hafifledi değil mi?

Hadi sıra mutfakta. Açın dolaplarınız. Tarihi geçmiş ürünler var mı bir göz gezdirin. Eskileri atın. Farklı farklı kavonozlarda aynı yiyecekler mi var. ekleyin birbirine. Nasıl kavanoz eksildi ve yer açıldı dolabınızda değil mi?

Eğer küçük çocuğunuz varsa onun odasındaki dağınıklıklardan da kurtulmak gerekiyor. Büyük büyük 2 sepet alabilirsiniz. Çocuğunuz birine oyuncaklarını, diğerine üzerinden çıkardıklarını koyabilir. Bu da size büyük kolaylık olur.

İşte çok zorlanmadan dağınıklıklardan bu şekilde kurtuldunuz.Instagram

Leave A Response

*