Gergin ve sıkı göğüsler için

karin-germe-egzersizi8Göğüslerinizin eskisi gibi sıkı ve gergin olmadığından mı yakınıyorsunuz? Bunun için ameliyatı bile göze alıyorsunuz. Neşter altına yatmadan doğal yöntemlere başvurarak da göğüslerinizi forma sokup, gergin bir duruma getirebilirsiniz. İşte yapmanız gerekenler…

EGZERSİZ:

Germe yayını kullanın. Hergün düzenli olarak 10 dakika bu egzersizi yapın. Bu hem kol kaslarınızı güçlendirecek, koltukaltı sarkmalarınızı önleyecek, hem göğüslerinizi sıklaştıracaktır. Yayı alıp göğüs hizasında yere paralal olarak çekin aynı hareketi, yayı başınızın üstünde iken yapın.. Egzersizin fayda sağlaması için düzenli olarak uygulamalısınız unutmayın.

Bir duvarın önünde durun. Ellerinizi duvara dayayın ve tüm ağırlığınızı ellerinizin üzerine verin. Ardından, kollarınızı gererek kendinizi duvardan uzaklaştırın. Günde 30 kez tekrarlayın.

Sırt üstü yere uzanın ve her iki elinize 2’şer kiloluk ağırlıklar alın. Kollarınızı yukarı doğru gergin bir şekilde uzatın ve indirin. 3 set halinde 15’lik tekrarlar yapmanız, göğüs kaslarınızı güçlendirmeniz için yeterli.

TAZYİKLİ SU

Göğüslerinize her banyoda mümkünse hergün tazyikli su uygulayın. Önce soğuk tazyik tutun. Dayanabildiğiniz kadar. Arkasından sıcak tazyik ve en son yine soğuk tazyikli su ile bitirin. Bu işlemi kalçalarınız için de yapabilirsiniz.

KOZMETİK

Güvenilir kozmetik ürünlerinden faydalanın. Göğüs sıklaştırıcı jeller ve kremler uzun süreli ve düzenli kullanımda göğsünüzü sıklaştıracaktır.

İçinde şevket otu, karahindi bağı, melek otu, beş parmak otu bulunan eczanelerde satılan tabletlerden de yararlanabilirsiniz.

SÜTYEN SEÇİMİ

Yanlış sütyen kullanımı göğsünüzü deforme eder, dikkat edin. Göğsünüzü sıkan ya da göğsünüzden büyük sütyen kullanmayın. Dolgu sütyenlerden uzak durun.

BİTKİLERDEN FAYDALANIN

4 Kaşık süzme yoğurt ve iki yemek kaşığı yeşil çayı karıştırın. Bu karışımı göğüslerinize sürün 10 dakika bekletin. Bol su ile durulayın.Instagram

Leave A Response

*