Gergin ve diri bir cilt için


Gergin ve sıkı bir cilde sahip olmayı kim istemez? Elbette her kadın bunu ister. O zaman  bir kaç basit öneriyi uygulayarak sağlıklı ve sıkı bir cilde kavuşabileceğinizi  göreceksiniz….

ZEYTİNYAĞI…Saf zeytinyağının yararları saymakla bitmez. Saç bakımından tutun, cilt sıkılaştırmasına kadar. Tam bir sağlık dostudur, saf zeytinyağı. Kalp sağlığının korunmasında baş rol oynar, anti aging etkisi ile cildinizi sıkılaştırır. Sıkı ve hgergin bir cilde sahip olmak istiyorsanız, mutlaka zeytinyağını kullanmanız gerekir. . Saf zeytinyağı  tüm vücudunuza duş sonrası uygulayabileceğiniz bir bakımdır.

LİMON....Limonlar cildi beyazlatmakla kalmayıp, cilde canlılık, parlaklık sağlar. Sıkı ve gergin bir cilt iiçin gerekli olan C  vitamini limonda yüksek oranda vardır. Ayrıca limonla yapılan lokal uygulamalar mantar ve egzama gibi cilt hastalıklarına iyi gelir.

MADEN SUYU… Pek çok minerali içinde barındıran maden suyu sağlık dostu… Kaybedilen minarelleri yerine koymak için, doğal maden suları kullanın. Ayrıca sabahları uyandığınızda yüzünüzü soğuk maden suyu ile püskürterek yıkayın. Cildinizdeki gözeneklerin açılmasını sağlar, tonik görevi görür.

VÜCUT YAĞLARI...Evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz karışımla sıkı bir cilde kısa bir süre içinde kavuşabilirsiniz.. Bir kasenin içine ikişer çorba kaşığı kayısı yağı, kantaron yağı, çilek yağı, susam yağı, portakal yağı, biberiye yağı, yasemin yağı ve yosun yağı koyup hepsini karıştırın. Bu karışımı vücudunuzu yumuşak bir kese ile keseledikten sonra masaj yaparak yedirin ve yarım saat sonra ılık su ile duş alın.

Cildinizi sıkılaştırmak için evde yapacağınız uygulamaların dışında kozmetik ürünlerinden de yardım alabilirsiniz.  Diadermin’in yeni Lift+Wrankle Filler serisi ile yorgunluk ve yaşlılık izlerini yavaş yavaş yok etmenizi sağlıyor ve içeriğindeki hyaluronik asit sayesinde ciltteki krışıklıkları kontrol altına alıyor  Fiyatı 45 TL
PÜRÜZSÜZ VE SIKI BİR CİLT İÇİN ZEYTİNYAĞI


Saf zeytinyağı her açıdan tam bir mucizedir ve sık sık bunu duyarız. Kalp sağlığımızı korumaktan tutn da cilt güzelliğine kadar pek çok işe yarar. Bu yazımızda sıkı ve pürüzsüz bir cilt için zeytinyağının kullanımını anlatmak istiyoruz.
Eğer; pürüzsüz, sıkı ve harika bir cilde sahip olmak istiyorsanız…
mutlaka ve mutlaka zeytinyağını kullanmaznız gerekir. Zeytünyağı adeta doğal bir anti-aging gibidir.
Eğer cildiniz allerjik ve kuru bir cilt ise; duştan sonra tüm vücudunuzu saf zeytin yağı ile nemlendirebiirsiniz. Tabi bütün ciltler için de uygun bir bakım önerisidir. Hatırlatalım.


Instagram

Leave A Response

*