Gezi Parkı eylemine yabancı sanatçılardan destek

İstanbul’da start alıp, ülkenin tüm yerine yayılan protestolara, yabancı basın ve sanatçılardan da destek her geçen an artıyor.

Bruce Willis Twitter hesabından attığı twitte : “Herkes bildirsin… Türkiye’de basın çalışmıyor… İnsanlar sokaklarda ölüyor? Türkiye acı çekiyor! Tweet atın lütfen…” diyerek desteğini gösterirken Madonna, Tilda Swinton, Moby ve Miranda Kerr’de gezi parkı protestolarını büyük destek veriyorlar.

Avustralyalı model Miranda Kerr de resmi Twitter hesabından yurtdışındaki kullanıcılar arasında yaygın olan “#prayforturkey” etiketini paylaştı.

Madonna, Instagram hesabından yayınladığı fotoğrafının yanına, “Türkiye’de Şiddeti Durdurun! Bir SEVGİ Devrimi Başlatın! Hoşgörü-İnsan Onuru ve Saygı!” notunu düştü.

Dün akşam da ünlü oyuncu Tilda Swinton’ın elinde pankartla poz veren fotoğrafı sosyal medyada olay oldu.

Swinton’ın elindeki pankartta şunlar yazıyor:

moby-gezi-parki“1 Haziran 2013
Sevgili dünya vatandaşları,
Şu an polis İstanbul’da hükümeti protesto eden vatandaşlara şiddetle saldırıyor.
#occupygezi”

Müzisyen Moby de Twitter hesabından yazdıklarıyla Gezi Parkı hareketine destek verdi.

“Lift Me Up” şarkısındaki ezan sesi sample’larıyla hala akıllarda olan Moby, resmi hesabı @thelittleidiot’tan, “aklım ve umutlarım türk protestocuların yanında. dayanışma için birazdan birkaç tencere tava çalabilirim” ve “erdoğan ve akp’nin kulak veriyor olmasını gerçekten ümit ediyorum. ‘Türkiye bir demokrasidir, teokrasi değildir’ #occupygezi #direngeziparki” mesajlarını paylaştı.Instagram

Leave A Response

*