Giysilerinizi Yenileyin, Değerlendirin

Yıllardır dolabınızı işgal eden,ya da çok sevdiğiniz ama artık aynı modeli giymekten sıkıldığınız etek, kazak, ceket mutlaka vardır dolabınızda değil mi?

Atmayı düşünüyor ama vazgeçemiyorsunuz. Vazgeçmeyin zaten. Üzerinde yapacağınız bir iki değişiklik onu tekrara kazanmanızı sağlayacak.

Mesela klasik bir ceketiniz var. Çok basit gelebilir bu model ama, onu farklılaştırmak elinizde.  Alacağınız yapay bir kürk yakayı ceketinizin yakasının üzerine geçirdiğiniz an ceketin havası, ve dolayısıyla sizin havanızda birden değişecek.

Uzun eteğiniz var. Eskimedi ama artık onu giymekten sıkıldınız. Atmayın. Boyunu kısaltın. gerekirse kısatma işlem,ini yaptıktan/yaptırdıktan sonra, etek ucuna bir şerit geçirebilirsiniz. Veyahut modeli uygunsa ona uygun iki tarafına cep yapabilirsiniz. İşte yeni bir eteğiniz oldu.

Giymekten sıkıldığınız yün kazağı ne yapmalı? Ona da çözüm var. Eğer sıfır yaka ise, bir yaka ilave edebilirsiniz. Bir kürk ya da uygun bir yünle.

Yıllar öncesinden bol paça bir pantolon mu var gardrobunuzda? Gerçi bol paçalar şu sezon gene moda ama , siz sıkılmışsanız, onu daralttırabilirsiniz, veya şorta çevirebilirsiniz.

Sade düz bir hırkanız mı var? Hemen renklendirin. Tığ motifleri ile süsleyin kazağınız ya da hırkanızı. İnanın çok güzel olacak.

Düz tişörtünüze makas yardımıyla kesikler atarak yeni bir form kazandırın.

Daralmış ya da eskimiş kot pantolonunuzdan çantalar paın. Oldukça basit ve zevkli.

Bu konuda önerileri olan lütfen bizimle paylaşsın.Instagram

Leave A Response

*