Göz çevreniz için öneriler


Göz çevrenizdeki sorunları için önerilerimize kulak verin

Sabah gözleriniz sişmiş halde uyanıyorsanız; kafein içerikli ürünleri kullanmalısınız. Ödem sökücü özelliği ve kan akışını hızlandırması yönünden idealdir. Garnier kafeinli göz roll-on ya da Clinique all about eyes serumları deneyebilirsiniz. uyarıcı etkisi ve antioksidan yapısı ile yeşil çay poşetlerini de gözlerinizin üzerine koyarak 10 – 15 dakika bekletebilirsiniz.

Göz altı morluklarınız aşırıysa büyük olasılıkla sigara kullanımınız hat safhada demektir. Önce sigarayı azaltın ve hatta bırakın. Göz altı morluklarınızı yok etmek için, C vitaminli serumları deneyin. Cellex C eye contour jel, Obagi pro C serum’u deneyin. Önemli bir ayrıntıyı unutmayın. A vitamin içerikli ürünlerle birlikte kullanmayın. Çünkü C vitaminini nötralize edebilir. Göz çevresindeki deri çok ince olduğu için damarlar cilt altında oldukça belirgindir ve bu gözaltında morumsu-kahvemsi bir renge neden olabilir. Kan basıncındaki herhangi bir artış bu rengin daha da koyulaşmasında neden olabilir. Bu sebeple gözaltında morluk şikâyeti olan kişilere yüksek bir yastıkla uyumalarını önermekteyiz. Diğer faktör ise düzensiz beslenmenin göz etrafındaki morlukları arttırabildiğidir. Antioksidan vitaminlerden fakir bir diyet, çinkonun yetersiz alınımı, sebze ve meyvenin yeterli tüketilmemesi göz etrafındaki problemlere neden olabilir.

Gözaltı morluklarını tedavi etmek için yapılması gerekenler: Dengeli beslenin, düzenli uyuyun yüksek yastıkla uyuyun, altta yatan alerjik hastalıkları araştırın, Güneş koruyucu kullanın

Mimiklerden oluşan çizgileriniz mi var? Bunun için Botoksu deneyin. Botoks sayesinde bu mimiklerden kurtulmanız mümkün. Doğru şekilde uygulandığı takdirde botoks etkili bir yöntemdir.

Yaş ilerledikçe zaman karşı koymakta olanaksız hale gelebiliyor.  Hiç bir şey yapmasak dahi vücudumuzun harcadığı enerji oksidasyon yaratıyor ve serbest radikaller gün ışığına çıkıyor. Bu nedenle göz kremlerinizi kullanırken, İdabenon, retinol, Elizabeth Arden Prevage, ROC retinol Anti Correction gibi antioksidan içeren ürünleri kullanın

Göz çevrenizde renk farklılıkları varsa; K vitamini, yosun özü  ve bakır içeren kremler kullanınInstagram

Leave A Response

*