Göz Çevrenizi İçin Önlemler

Göz çevresinde ortaya çıkan kırışıklıklar, göz altı torbaları gibi sorunlar kadınları zor durumda bırakabiliyor. Bunun için tıptan yardım almadan önce ne gibi önlemler alabilir ve göz çevrenizi nasıl koruyabilirsiniz, isterseniz onlara bir göz atalım…

Göz altı morlukları gözaltındaki derinin çok ince olmasından ve geçen zamanla birlikte daha da incelmesinden kaynaklanıyor.

Durun hemen panik olmayın.. Bunun da çaresi elbette tam çözüm olmasa da var. Özellikle K vitamini içeren kremler kullanabilir, bu durumda değilseniz bile erken önlemini alabilirsiniz.

Göz çevreniz için ne gibi önlemler alabilirsiniz peki?…

  • Güneş gözlüğünü yaz kış mutlaka dışarı çıkarken takın. Çünkü güneş ışınları karşısında gözler kısılıyor bu da göz çevresinde kırışıklık oluşmasına neden oluyor.
  • Bilgisayara başındayken ya da kitap okurken aşağı doğru bakmayın. Kitap da bilgisayar da göz hizanızda olmalı. Aksi durumda göz altlarınızda erken torbalanma ve bağ dokumasında gevşeme meydana gelir.
  • Mümkün olduğunca yüzüstü yatmayın. Yüzüstü yatmak, göz altı torbalarının oluşmasına neden oluyor.
  • Her sabah buz ile göz çevrenize kompres uygulayın. Salatalık ve papatya çayından elde edeceğiniz buzun faydası daha etkili olacaktır


Instagram

Leave A Response

*