Göz şeklinize göre makyaj teknikleri


Gözleriniz küçük ya da büyük, ayrık ya da yakın diye üzülmeyin. Yapacağınız makyajla çözümleyebilirsiniz.

Küçük gözleriniz var ve gözlerinizin daha iri ve büyük görünmesini istiyorsunuz ve bir türlü baş edemiyorsunuz. Dert etmeyin. Dert edilecek o kadar çok şey varken bunu düşünmeyin. Yazdıklarımızı uygulayın yeter. Göz kalemi kullanırken kalemi gözlerinizin dışınba çekin. Bitmedi…Gözlerinizin içine beyaz kalem sürün, göz kapaklarınızı da koyu tonlarla gölgelendirin. Gözleriniz olduğundan daha iri görünecektir. Bu arada maskarayı unutmamalısınız. Hem alt, hem üst kirpiklerinize dikkatlce bol bol süreceğiniz maskara gözlerinizi daha iri gösterecek.

İri ve büyük gözleriniz var ve siz onların daha küçük görünmesini istiyorsunuz. Bu sefer gene göz kapaklarınızın içine kalem çekeceksiniz ama beyaz değil, renkli bir göz kalemi. Göz kapaklarınızın üzerine de gümüş ya da sarı tonlarda far sürerseniz, gözleriniz daha küçük görünür. Alt kirpiklerinizin içine koyu renk bir göz kalemi sürmekte faydalı olacaktır.

Gözleriniz birbirinden fazla mı ayrık duruyor? Onun da çaresi var. Minik makyaj hileleri ile sorununuz sorun olmaktan çıkacak. Gölgeli göz makyajı yapmanız gerekiyor. Farınızı göz kapağınızın  içine, burun kemiğinden kaşlarınıza doğru sürmelisiniz. Kaşlarınızın üstüne ışıltı verecek açık renkte farlar ve aydınlatıcılar sürün. Göz kapaklarınızın üzerineyse, pembe ve toprak tonlarda far kullanın.

Gözlerim çok yakın diye şikayet ediyorsunuz. Üzülmeyin, gözlerinizin birbirine daha uzak görünmesini sağlayabilirsiniz. Göz kapaklarınızın tam ortasına ve göz pınarlarınıza renkli pastel tonlarda far sürün. Eyelinerınızı göz kapağının orta yerinden başlayarak çekin. Tamamnı kaplamayın. En sonundaki çizgiyide hafifçe dağıtın. Aynaya bakın. Gözleriniz birbirinden uzak değil mi?:)
Instagram

Leave A Response

*